״מספסרים פה בדם של הילדים שלנו״

מירב חג'אג', אמה של סגן שיר הי"ד שנרצחה בפיגוע בארמון הנציב, השתתפה היום (שלישי) בדיון בוועדת החוקה על חוק עונש מוות למחבלים ודרשה מחברי הכנסת להביא עד החוק למליאת הכנסת ולתמוך בו.

"היינו יכולים לחסוך חיים של 100 אנשים אם המחבלים הרוצחים היו מקבלים עונש מוות", אמרה חג'אג'. ''אפשר לעשות דיונים 100 שנים, אני מבקשת לקבוע מועד להצבעה. אני דורשת מכל אחד מהח"כים להתעלות על עצמו.

''יש לנו תקופה קצרה מאוד עד הבחירות, צריך לקדם את חבילת ההרתעה. בואו נעצור את הפיגוע הבא. בנס החיילים אתמול לא נהרגו. תקחו אחריות. אי אפשר עוד דיון. תקבעו מועד להצבעה ותצביעו. אני מתביישת. מספסרים פה בדם של הילדים שלנו", הוסיפה האם השכולה.

ח״כ רוברט אילטוב, יו״ר סיעת ישראל ביתנו ויוזם חוק עונש מוות למחבלים, האשים כי מפלגות הליכוד והבית היהודי בולמות את אישור החוק במליאת הכנסת.

"מה שהתרחש היום בוועדת החוקה זה פשוט ביזיון. פעם אחר פעם היועצים המשפטיים פשוט מטעים ומרמים את הציבור, בטענה שהחוק לא עלה לדיון בוועדת השרים ובטענות נוספות חסרות שחר ובסיס, הכל על מנת למנוע את קידומו", אמר אילטוב.

הוא הזכיר כי ''החוק עלה לוועדת השרים, וועדת השרים דנה בחוק וקיבלה החלטה להעביר את הדיון הסופי לפורום ראשי הקואליציה, אשר אישר את החוק.

''שרת המשפטים וראש הממשלה הצביעו בעד החוק ועמדתו של ראש הממשלה היתה ברורה וחד משמעית, הוא גם השמיע אותה מעל בימת הכנסת. גם היום לצערי הצעת החוק לא עלתה להצבעה בוועדה. חברי הליכוד והבית היהודי, מתבטאים בכל כלי התקשורת בעד החוק אבל במבחן התוצאה לא הגיעו להצבעה והחוק שוב טורפד.

''אני דורש מראשי הקואליציה לקיים באופן מיידי הצבעה על הצעת החוק ולאשר אותה להצבעה בקריאה ראשונה במליאת הכנסת", הוסיף ח"כ אילטוב.