הטובים לבית המדרש

הציבור הציוני דתי כולו חייב לייקר את האברכים. עלינו החובה לתמוך במפעל החלוצי הציוני התורני הזה.

ראש ישיבת הכותל - הרב ברוך וידר , י"ט בכסלו תשע"ט

הטובים לבית המדרש-ערוץ 7
אברכים בציונות הדתית
צילום: קרן אחד לאחד

גדלתי בנתניה, אחרי המסלול של הישיבה התיכונית בעיר והדרכה בסניף בני עקיבא, חלמתי על הקריירה הצבאית שאליה התקבלתי, וביקשתי ללמוד שנה בישיבה, לשרת בצה"ל ואחר כך כמו שאר חבריי לפנות ללימודים באוניברסיטה.

ב"ה, זכיתי לקבוע את מרכז חיי בבית המדרש, זכיתי להכיר בעוצמת התורה, זכיתי להפגש עם עולם האברכים הציוניים בישיבת הכותל יחד עם אשתי לאחר נישואינו בשלהי שיעור ה'.

פגשנו חיים חדשים, איכותיים, ערכיים, זכינו לבניית חיי משפחה מתוך ישיבה, מתוך תורה ובעיקר במקום לעסוק בהנדסה מצאתי את עצמי עוסק בחינוך ובהרבצת תורה.

למי חשובים האברכים הציוניים? לכולנו!

אנו, בני הציונות הדתית נושאים כאידאל את ערכי המדינה כולה על כתפינו הצרות. הכתפיים הללו נושאות את השירות בצבא ואת ההליכה לפיקוד, את השאיפה להצטיין בתחומי המדע, המחשבים, הכלכלה והמשפט. כל אלה נחשבים מאוד אצל כל אמא ציונית דתית ובמשפחה ממוצעת זו השאיפה.

אם רק נחשוב על היקרים לנו ביותר, על ילדינו, נגלה שאנו עושים הכל בשבילם. ומה הם ערכי ילדינו? מי יחנך את ילדינו? את נכדינו? על אילו ערכים אנו רוצים שיגדלו? האם ערכים של חול ושל פיתוח השאיפות החומריות צריכים לעמוד במרכז חייהם?!

אם חשובים לנו החינוך של ילדינו ושל ילדי ישראל כולם עלינו להעמיד לילדינו תורה גדולה וערכית, ומאין יגדלו המחנכים , המובילים, המורים את הדרך?

ב"ה , זכינו בישיבה, לעסוק בבניית בתים של אברכים צעירים וללוות עשרות זוגות צעירים כאלו ואני מבקש לומר כי אמת הדבר שכל תחומי העשיה יקרים לנו וחשובים אבל האברכים, בני התורה, יושבי בית המדרש אלו החלוצים של ימינו !

כל בוגר ישיבה ציונית הוא גם בוגר מסלול תיכון ובעל תעודת בגרות ויכול להמשיך אחרי שנות הלימוד בישיבת ההסדר (וב"ה שעל זה לפחות רובנו מסכימים היום, כי בעבר גם זה לא היה מוסכם) במסלול האקדמי ולדאוג לרווחה כלכלית. רוב בוגרי ישיבות ההסדר יוצאים לשדה המעשה ופועלים בכל שטחי האקדמיה, אבל תדע כל אם עברייה וידע כל אב עברי שעולם החינוך ועולם הרבנות ועולם הדיינות היקרים לכולנו מפז, יבנה ויכונן מאותו אחוז קטן המוותר על קריירה אקדמית ובוחר בלימוד תורה!

אני מאמין כי אלו הם חיים איכותיים, חיים מלאים בערכים ובמסירות נפש על לימוד התורה המהווה את מרכז הבית, חיי אמת. ב"ה גם בין היוצאים לכלל שדות העשיה, רבים רבים עוסקים בתורה ואוהבי תורה אך למי שמקדיש את חייו לתורה, מעלה יתירה.

כל אברך בשנה השלישית כבר זוכה למבטים מהסביבה, "מה על פרנסה" , "מה על מקצוע", "מה תכלס" הציבור הציוני דתי כולו חייב לייקר את האברכים האלו. עלינו החובה לתמוך במפעל החלוצי הציוני התורני הזה.

כראש ישיבת הסדר, אני יכול לומר שאם הציבור שלנו יבין את זה וירתם לזה בתמיכה כלכלית ובעידוד ילדינו הבוחרים במסלול החשוב הזה- נוכל לפעול יותר, להעמיד רבנים ומחנכים ופוסקים ודיינים הנצרכים ביותר לכולנו. הערכים של הדור הבא תלויים באברכים הללו. הצלחת חינוך צאצאינו, בנינו ובנותינו, נכדינו ונכדותינו תלויה באותם תלמידי חכמים ציוניים, בוגרי ישיבות ציוניות המוכנים להתמסר למשימות החינוך – הדבר החשוב לנו ביותר.

"יסוד האומה ביחס העתיד שלה תלוי ביסוד החינוך" כתב הרב קוק. דבריו נכונים כיום אמירתם ומחייבים תמיכה וחיזוק של המפעל הציוני החשוב הזה למען עתיד ילדינו ועתיד האומה.

------------------------------

קרן 'אחד לאחד' נמצאת בעיצומו של יום התרמה במטרה להעצים את הפרוייקט להחזקת מאה אברכים מצטיינים שינהיגו בעתיד את הציונות הדתית. לחצו כאן לפרטים נוספים