נתניהו: ''מחלת האנטישמיות מרימה ראש מכוער''

ראש הממשלה התראיין לרשת CNN בנושא האנטישמיות והאנטי ציונות באירופה. "ישראל - הערובה שלנו נגד שנאת יהודים"

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ט בכסלו תשע"ט

נתניהו: ''מחלת האנטישמיות מרימה ראש מכוער''-ערוץ 7
נתניהו בחוץ וביטחון
צילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התראיין היום (שלישי) לרשת CNN והתייחס להתגברות האנטישמיות באירופה.

"אני מודאג, כי המחלה העתיקה הזאת שנקראת אנטישמיות מרימה את הראש המכוער שלה. זה מתחיל ביהודים אבל לא נעצר בהם ופוגע בחברות שלמות", אמר נתניהו.

''לא נשכח מה קרה באירופה באמצע המאה שעברה, תחילה בגרמניה ואחר כך בכל היבשת. התוצאות היו קשות מנשוא. אנחנו צריכים להילחם באנטישמיות ואנחנו נלחמים בה בכל הכוח. רוב ממשלות אירופה שותפות לכך".

ראש הממשלה ביצע הבחנה בין האנטישמיות הישנה לזו החדשה. "יש אנטישמיות ישנה באירופה שהגיעה מהימין הקיצוני, אבל יש גם אנטישמיות חדשה שמגיעה מהשמאל הקיצוני וגם מהכיסים האסלאמיים הרדיקליים באירופה שמפזרים השמצות ושקרים האלה על ישראל, שהיא הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון כולו".

"אבל מהצד השני אני רואה את המנהיגים האירופים. ויקטור אורבן פתח מרכז נגד אנטישמיות בהונגריה. סבסטיאן קורץ קיים כנס נגד אנטישמיות באוסטריה. לצד זה יש צורך בחינוך נגד האנטישמיות. זו גם החשיבות עבורנו של מדינת ישראל. כשלא היתה לנו מדינה היינו לגמרי חסרי הגנה נגד כוחות אנטישמיים שהשמידו שליש מהעם שלנו. כל יהודי שלישי נרצח. היום יש לנו מדינה, יש לנו יכולת לעמוד בעצמנו ולהגן על עצמנו, וזו הערובה הטובה ביותר נגד האנטישמיות", אמר נתניהו.

הוא הוסיף, "האנטישמים החדשים מנסים לומר, אנחנו לא נגד יהודים, אנחנו פשוט נגד מדינת ישראל. זה כאילו הייתי אומר שאני לא נגד צרפתים, אני פשוט לא חושב שצריכה להיות צרפת. כך אנטישמיות ואנטי-ציונות הופכות לבעיה אחת גדולה".

"לכן, כשאנשים אומרים: אני לא אנטישמי, אני אנטי-ציוני, הם בעצם אומרים שברצונם להשמיד את העם היהודי והאיראנים אומרים זאת בצורה הבוטה ביותר. אני חושב שכל מדינה צריכה להגן על היהודים שבשטחה כפי שהיא מגינה על אוכלוסיה אחרת", הדגיש ראש הממשלה.