"ישיבת קרית ארבע גידלה דורות לתפארת" אלירן אהרון

כבר 60 שנה הם נפגשים ללימוד משותף: זקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן, נשיא מוסדות 'אור עציון' לומד בחברותא עם הרב אליעזר ולדמן, ראש ישיבת ההסדר 'ניר' בקרית ארבע.

ה'קליק' ביניהם נוצר עוד בגולה. "מבין חברי בני עקיבא שכולם חונכו לעלות לארץ ישראל שהיא המקום של עם ישראל, פגשתי אחד שהוא חי את הדבר הזה ואפילו התכונן בפועל לעלייה לארץ", נזכר הרב דרוקמן.

הקשר נמשך גם אחרי העלייה. "למדנו באותה ישיבה ויצאנו לאותה שליחות של לחנך את צעירי ישראל בכיוון החשוב הזה כפי שהרב קוק מאיר אותו וכשפי שהדריך אותו למעשה בנו הגדול, רבנו הרב צבי יהודה".

"הקשר שלנו הוא מעבר ללימוד עיוני. זו שותפות שיש לה השלכות גם לכלל ישראל במציאות שאנחנו חיים בה", מדגיש הרב דרוקמן.

בתקופה מסויימת השניים אף למדו יחד בישיבת אור עציון - ואז פנה הרב ולדמן לשליחות שלו. "מצד אחד הצטערתי שהרב ולדמן עוזב את אור עציון, אבל שמחתי שבזכותו ארץ ישראל הולכת ומתיישבת".

היום ומחר יוצאת ישיבת 'ניר' בקרית ארבע, המציינת 46 שנים להיווסדה, למסע גיוס כספים כדי להמשיך את העשייה הברוכה וחינוך צעירים נוספים להעמיק בלימוד התורה וביישומה.

הרב דרוקמן קורא לציבור ליטול חלק ולסייע. "ישיבת קרית ארבע במשך השנים גידלה דורות לתפארת. אפשר לראות היכן נמצאים היום בוגריה, את תרומתם הגדולה לעם ישראל. אין ספק שהישיבה צריכה להמשיך את פעילותה ביתר שאת וביתר עוז ומן הראוי לסייע בידה לעשות כך".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו