מ"מ קונסול ישראל בלוס אנג׳לס: ״כולנו בני משפחה אחת״

מ"מ קונסול ישראל בלוס אנג'לס, איתן וייס, מספר על המשימות הרבות של הקונסוליה, לקראת ועידת ערוץ 7 שתתקיים במעמד השרה איילת שקד.

אלירן אהרון, לוס אנג'לס , כ' בכסלו תשע"ט

מ"מ קונסול ישראל בלוס אנג'לס, איתן וייס, מספר על העבודה המאתגרת, בשיחה מיוחדת לקראת ועידת ערוץ 7 שתיערך בעיר מחר (חמישי) בהשתתפות שרת המשפטים איילת שקד.

"קליפורניה נחשבת לכלכלה החמישית בגודלה בעולם. תעשיית הסרטים הגדולה בעולם יושבת פה. יש ריכוז גדול של אזרחים ישראלים ויהודים שגרים כאן - למעלה ממיליון - ויש הרבה מאוד עבודה", הוא מספר לנו.

מה כוללת העבודה? "יש יעדים חשובים שצריך לקדם עבור מדינת ישראל, מול אנשי קשר ושותפים חשובים במרחב - הן בזירה הפוליטית, הן בזירה המסחרית, התרבותית, החברתית והקהילתית. יש הרבה גורמים חשובים שאפשר לעבוד איתם למען המטרה הטובה של חיזוק היחסים בין ישראל לבין אותם הקהלים ובין ארצות הברית וישראל".

הקונסוליה, המוכרת לישראל בעיקר מהשירותים שאותם היא מעניקה לישראלים, היא בעצם נציגות דיפלומטית לכל דבר. "מדובר במנגנון איכותי ומשומן שמטרתו לקדם יחסים ברמה האישית בין מקבלי החלטות בשבע המדינות שמסביבנו לבין ישראל. לעודד אותם להכיר את ישראל מקרוב. לשם כך, אנחנו מכתתים את רגלנו ונוסעים להיפגש עם כל אחד ואחד ממקבלי ההחלטות החשובים - מרמת המושל עד רמת הקונגרס והסנאט וכלה במקבלי החלטות מקומיים. זה חשוב לבוא ולהסביר להם כמה ישראל חשובה וכמה היחסים בין המדינות חשובים וחיוניים".

מ"מ הקונסול נשאל איך נראה משם היחס לישראל, על רקע חילוקי דעות בין הזרמים השונים ביהדות. "בסופו של יום אני חושב שכל הקהלים היהודיים השונים מכל הזרמים, חותרים למטרה אחת - שלומה וקיומה של מדינת ישראל. יכול להיות שיש קצת ויכוחים על הדרך, אבל הדיאלוג מתמשך וקיים.

״כולם מבינים את הרגישויות הפוליטיות שיש בישראל לקבל החלטות כאלו ואחרות. יחד עם זאת הם כן מצפים לקבל את היחס הראוי והמתאים, לו הם מאמינים שהם זכאים. בסופו של דבר יש דיאלוג מאוד רחב ופורה. כולנו בני משפחה אחת ויש רצון להגיע למשהו מוסכם ומקובל".

"לקהילה היהודית שחיה פה בארה"ב מאוד אכפת מה קורה בישראל. מאוד אכפת להם לראות שישראל הולכת לכיוון נכון, ומאוד חשוב להם לשמור על הקשר כי אין בית אחר לעם היהודי", הוא מסכם.