המשפחה מבקשת: מצבה אחת לכל הנספים

קרוביהם של שמונת בני משפחת עטר שנספו בתאונה קטלנית דורשים הקמת מצבה מאוחדת. חברה קדישא: "עלינו לעמוד בחוקי המדינה".

ערוץ 7 , כ' בכסלו תשע"ט

המשפחה מבקשת: מצבה אחת לכל הנספים-ערוץ 7
משפחת עטר
באדיבות המשפחה

קרוביהם של שמונת בני משפחת עטר שנספו בתאונת דרכים קטלנית בכביש 90 בים המלח, ביקשו להתקין מצבה אחת מעל שמונת בני המשפחה הקבורים בארבעה קברים זה לצד זה.

החברה קדישא בנתניה מתנגדת לכך שהקברים יכוסו במצבה אחת, בטענה שהמצבה תחסום את המעבר בין הקברים.

מכתב ששלח אח של אם המשפחה שושי עטר, למנכ"ל החברה קדישא, הגיע לידי חדשות עשר. "כל שנותר לנו - משפחתם המורחבת, לעתיד וליד זיכרון באופן מוחשי וקרוב אליהם, הם הקברים בהם קבורים שושי, יריב וששת ילדיהם הרכים שנקטפו כולם בטרם עת ובאבחה אחת", כתב האח למנכ"ל החברה.

עוד נכתב: "אנו בטוחים כי לאור נסיבות המקרה יוצאות הדופן בהחלט, בוודאי שניתן לאפשר הקמת מצבה מאוחדת ומשותפת, בפרט כשמדובר בסך הכול בארבעה קברים בלבד, שבהם טמונים שמונת בני המשפחה".

בני המשפחה מאיימים כי ינקטו בצעדים משפטיים במידה והחברה קדישא לא תיענה לבקשתם.

מטעם חברה קדישא שבנתניה נמסר בתגובה לחדשות עשר: "קשה לעמוד מול אם שאיבדה את כל יקיריה ברגע אחד, אך עלינו לעמוד בכללים ובחוקים שקבעה המדינה ואין ביכולתנו להיענות לבקשה של משפחה אחת ובאותו זמן לדחות בקשה של משפחה אחרת שגם היא איבדה את יקירה. הדבר אף מעוגן בחוזר מנכ"ל המשרד לשירותי דת, אשר מגדיר את הגבולות של מידות המצבות והמרחקים ביניהן".

בני משפחת עטר, יריב, שושי וששת ילדיהם - יעקב ישראל בן ה-12, עטרת בת ה-11, איילה בת ה-9, מוריה בת ה-7, ידיד בן ה-5 ואביגיל בת ה-3, תושבי היישוב פסגות שבבנימין, ניצלו בחודש שעבר את יום החופש של הבחירות המקומיות, והיו בדרכם לטיול בדרום כאשר כלי הרכב שבו נסעו בכביש 90 התנגש ברכב שהגיע ממול – ועלה באש.