צימר בשומרון
צימר בשומרוןצילום: עדי זולדן

הודעת Airbnb על הסרת בתי האירוח והצימרים ביהודה ושומרון מהאתר הביאה לחשיפה עצומה של התיירות בשומרון ולמספר מתעניינים ומטיילים הולך וגובר.

בשומרון מדווחים על עלייה של כ-100% במספר המטיילים והמבקרים בשומרון בסוף השבוע האחרון.

"לא ה-BDS ולא Airbnb יפגעו בהתיישבות בשומרון", אומר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון, "בסופו של יום הניסיון של ה BDS לפגוע בהתיישבות בשומרון ובתיירות באמצעות AIRBNB הפך לבדיחה, והבדיחה היא עליהם. השומרון מציע אתרי תיירות מרהיבים, נופים בראשיתיים, מעיינות וצימרים מפנקים, המטיילים מצביעים ברגליים ולא רק שהם לא מוותרים אלא שהם באים בהמוניהם".

תרזה מבורך, בעלת צימר "בשבילי התנ"ך" בהר ברכה שפורסם עד היום ב-Airbnb, אומרת, "מאז הפרסום של החברה הגיעו אלינו עשרות פניות של כתבים ומטיילים, הגיעו אלינו מהטלוויזיה הסינית ועד אתרים מאיראן ומצרים וזה כמובן מביא מטיילים. אנחנו מצדנו לא אוהבים חרמות אבל נראה שהפסוק "ככל שיענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ" מתאים פה מאוד".

ניר לביא הבעלים של יקב הר ברכה בשומרון, הוסיף, "יש מגמה של התעניינות גוברת והולכת וחיזוק של התיירות בשומרון. עם ישראל מצביע ברגליים וכך גם תיירים מכל העולם"

וורד בן סעדון, הבעלים של יקב טורא ברחלים שבשומרון סיפר כי "בעקבות החשיפה הבינלאומית שהביאה הודעה Airbnb אנחנו רואים עלייה בכמות התיירים המגיעים הן בתיירות הפנים והן בתיירות העולמית, אנשים רוצים להביע תמיכה ומצביעים ברגליים, חייבים להגיד תודה ל-Airbnb שבזכות ההודעה שלהם המטיילים גילו שיש בשומרון תיירנים ואתרי תיירות מרהיבים ואנחנו זוכים לארח פה את כולם".

בתוך כך זכה יקב הר כביר בארבע מדליות, 2 מדליות כסף, מדליית זהב ומדליית זהב כפול בתחרות היין הבינלאומית TERRAVINO שהתקיימה בשבוע האחרון. בתחרות התחרו מעל 500 יקבים מ-23 מדינות ברחבי העולם.

איתמר ווייס, אחד הבעלים של היקב, אמר לאחר הזכייה: "זו התשובה שלנו ל-Airbnb. זה מרגש לגלות שהיין של השומרון אהוב ומוערך בעולם כולו".