אייכלר ובנקו
אייכלר ובנקוצילום: דוברות

שגריר הונגריה בישראל לוונטה בנקו נועד אתמול (שלישי) עם סגן יו"ר הכנסת ח"כ ישראל אייכלר המכהן כיו"ר קבוצת הידידות הפרלמנטרית ישראל-הונגריה.

במהלך הפגישה הציג השגריר את פעילות ממשלת אורבן נגד גילויי אנטישמיות במדינה.

עוד סיפר כי בזכות הפעילות של ממשלתו "יהודים בהונגריה מרגישים בטוחים ללכת ברחוב בלבוש יהודי גאה, הרבה יותר ממדינות אירופה אחרות", כלשונו.

"בעקבות המאבק המוצלח באנטישמיות אנו רואים פריחה של הקהילות היהודיות בהונגריה ושל התרבות היהודית ההונגרית המסורתית והוותיקה. התופעה הזו היא לשמחתם של אזרחי המדינה ומשמשת תעודת כבוד לממשל ההונגרי", הוסיף השגריר בנקו.

אייכלר הודה לשגריר והזכיר את החשש מהמפלגה האנטישמית בהונגריה, וביקש להעביר את ברכותיו לראש הממשלה ההונגרי ויקטור אורבן שנאבק באנטישמיות כדי להגן על חייהם של היהודים בהונגריה.

לדבריו, הונגריה נמצאת בקדמת הבמה האירופאית בכל מה שקשור למאבק באנטישמיות.

ח"כ אייכלר הזכיר את החשיבות של שימור בתי הקברות היהודיים במדינה. "דיברתי על כך בעבר עם ראש הממשלה אורבן והוא אכן הקצה לכך משאבים, אבל חובה להזכיר זאת שוב ושוב: יש עוד בתי קברות שצריך לשמר ולדאוג לקיומם''.

כמו כן העלה על נס את חשיבותה של הונגריה בוועידת וישיגראד המשמשת אי של שפיות בלב הצביעות האירופאית, כלשונו. "הונגריה מובילה את הוועידה יחד עם מדינות נוספות באירופה כמו פולין צ'כיה וסלובקיה". ח"כ אייכלר הוסיף כי "בכך מחזקת הונגריה את האגף האירופאי שיש לו מבט הוגן וראייה נכונה של המציאות המזרח תיכונית".