בנט השיק תכנית להגברת השילוב של ילדים ונוער שעלו מצרפת

שר החינוך בנט השיק תכנית חדשה וראשונה מסוגה לילדים ונוער בקרב עולי צרפת. ״הצרפתים הם אחינו, הבנו שיש צורך בסיוע - וטיפלנו״.

רעות הדר , כ' בכסלו תשע"ט

כולנו משפחת אחת
כולנו משפחת אחת
צילום: יוסי איפרגן, לע״מ

שר החינוך נפתלי בנט את השיא היום (רביעי) את ״מרגישים בבית״, תכנית חדשה המעניקה, לראשונה, מענה ייעודי וממוקד לצרכיהם הייחודיים של ילדים ונוער עולים מצרפת במטרה להגביר את שילובם בחברה הישראלית.

התכנית כוללת, בין היתר, השתתפות בחוג לכל ילד לילדי עולים בגילאי ד' - ח', מינוי רכז ייעודי בכל רשות לנושא העולים מצרפת, עידוד והקצאת משאבים להשתלבות נוער צרפתי בתנועת נוער מקומית לגילאי ז' - י', השתתפות במרכזי למידה המחזקים את תחומי הלימוד באמצעות העשרה והעמקה, פעילות אתגרית וקידום מנהיגות חברתית לבני נוער במסגרת תכנית ש.א.ק.ל המיועדת לגילאי ט' - י"ב.

בתוך כך, ניתן דגש על פעילות אינטגרטיבית עם נוער "צברי", הכוללת השתתפות בחוגים, מסגרות לקידום מנהיגות, פעילויות ילדים ונוער והעשרה בתחומי לימודים.

את התוכנית אשר גובשה בשיתוף עם ארגון הגג של עולי צרפת בישראל - 'קעליטה', תפעיל החברה למתנ״סים הארצית במרכזים הקהילתיים של שלוש הערים המרכזיות בהן אוכלוסיית העולים מצרפת הנה הגדולה ביותר - ירושלים, נתניה ואשדוד.

שר החינוך בנט אמר כי ״הצרפתים הם אחינו, המהווים חלק חשוב בפסיפס החברה הישראלית. עלינו לסייע להם להשתלב ולהתמודד עם האתגרים הכרוכים במעבר מצרפת לישראל, ואת זה בדיוק אנחנו עושים כעת. התכנית החדשה תהפוך את ההתאקלמות והשגרה למשפחה צרפתית בישראל לנוחות יותר.

''כשר החינוך והתפוצות, אני רואה בחיזוק הקשרים עם יהודים בכל רחבי העולם כמשימה לאומית, במסגרתה מתן חיבוק ומעטפת לאחינו הבוחרים להצטרף לחברה הישראלית היא חשובה מאין כמוה. כל הסיפור היה לזהות את הצורך ובמקום להתחמק ממנו, פשוט לטפל. זה חשוב לציבור הצרפתי והישראלי גם יחד, כולנו משפחה אחת״.