היסטוריה של 3000 שנה. הר הזיתים
היסטוריה של 3000 שנה. הר הזיתים צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בהר הזיתים נערכים לפעילויות מיוחדות במהלך ימי החנוכה, בין השאר גם לילדים. על ההיערכות מספר ביומן ערוץ 7 הרב הלל הורביץ, מנכ"ל בתי העלמין בירושלים ומי שעומד מאחורי המיזם.

"אנחנו ממשיכים בכל העוצמה לחזק את הר הזיתים", אומר הרב הורוביץ' ומוסיף: "התפיסה היא שבמקום שבו יש יהודים והרבה יהודים יש ביטחון. מתוך התפיסה הזו אנחנו מקיימים כבר שנה רביעית של פעילות רצופה לעידוד העליה להר הזיתים תוך חיזוק הביטחון, ואנחנו רואים את התוצאות הברוכות. אין חילולי קברים, אין וונדליזם, גם בצירי הגישה להר פחתו הפגיעות ביהודים. אנחנו קוראים להמשיך ולעלות להר הזיתים מקום קבורה היהודי של כל הדורות במשך 3000 שנה".

"כחלק מהפעילות ממשיכים את מסורת הפעילות בחנוכה. ביום שני, נר שני של חנוכה, נקיים טקס הדלקת נרות מסורתי עם מפקדי המשטרה שמלווים את כל הפעילות שלנו, תנ"צ דורון תורג'מן, שיש לנו הרבה הכרת הטוב לפעילות שלו ושל השוטרים שלו. במרכז האירוע תהיה הרצאה מרתקת של ד"ר גרשון בר כוכבא על גבורת המכבים ובמקביל נקיים פעילות אטרקטיבית לילדים מגילאי 4 ועד 10-11".

הרב הורביץ מבהיר כי האירוע כולו יתקיים במלון 'שבע הקשתות' שבמרכז ההר, כך לגבי האירוע למבוגרים ולגבי האירוע הסמוך שייועד לילדים ויתקיים באולם קטן יותר. "גם כוהנים יכולים להגיע כי זה לא בתוך בית הקברות", מדגיש הרב הורוביץ.

"בסוף חנוכה, זאת חנוכה, ביום שני, יהיה אירוע צהרים גדול 'פארק הזה"ב', פארק זהירות בדרכים של ישראל גולדברג, חוויה מיוחדת למשפחות שתתקיים באוהל ענק ליד מלון 'שבע הקשתות' מהצהריים ועד הערב", אומר הרב הורוביץ המדגיש את חשיבות הטמעת הזהירות בדרכים בקרב ילדים והוריהם גם יחד.

"האירוע שיחתום את חנוכה יהיה אירוע מוסיקאלי גדול עם ישי ריבו ונתן גושן. לכל האירועים יש הסעות מסודרות מחניון גבעת התחמושת. האירועים כמעט חינם" מעיר הרב הורביץ וקורא למעוניינים להיכנס לאתר 'עולים להר הזיתים' ולהירשם לאירועים על מנת לאפשר היערכות ראויה ומסודרת מבעוד מועד.

"החוויות בהר הזיתים הם זכות משולשת – ראשית, חוויה חינוכית רוחנית תרבותית מיוחדת לכל המשתתפים, העניין השני הוא ההתקשרות להר הזיתים וכל ההוד והמופת שיש שם, והדבר השלישי הוא להיות שותפים לחיזוק הביטחון והריבונות בהר הזיתים", אומר הרב הורוביץ המזכיר את ענינו של חג החנוכה בשמן הזית המתחבר להר הזיתים.

על הגעתם הגוברת של יהודים מרחבי הארץ לאירועים המתקיימים במקום הוא אומר: "זה מדהים ומרגש לראות את הציבור שמגיע מכל הארץ ולא רק מירושלים. אני שואל אותם איך טרחתם את כל הטרחה הזו והם אומרים שלא הייתה להם הזדמנות במשך שנים להגיע להר ולהתחבר אליו, וכשהדרך נפתחה אנשים חוזרים שוב ושוב כי הם יוצאים עם מטען עצום של חוויה, קודש, רוחניות ואפילו ברמת הסעודה שאנחנו מארגנים כאן...".

בדבריו מביע הרב הורוביץ תודה והוקרה לשרים ומנכ"לי משרדי המורשת וירושלים, התרבות והדתות, "שלושת המשרדים הללו עוזרים לנו להעצים את הפעילות שלנו בהר הזיתים. "כולם מבינים שזו הדרך היחידה לחזק את הר הזיתים ולשמור עליו ולתת את הכבוד הראוי למקום הקדוש הזה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו