סא"ל תלם חזן ביום העיון
סא"ל תלם חזן ביום העיון צילום: דובר צה"ל

מנהלת החרדים בצה''ל קיימה השבוע יום עיון למלווי גיוס חרדים, בהשתתפות כלל הגורמים הצבאיים העוסקים בתיווך וליווי המלש"ב החרדי אל המסלולים הרלוונטים עבורו בצה"ל.

מלווי גיוס החרדים פועלים בתחומי אחריות לפי לשכות הגיוס בהן הם משרתים, ותפקידם הוא לאתר את המועמד לשירות ביטחון מן המגזר החרדי אשר אינו במעמד בן ישיבה, ולתווך את מסלול השירות המיועד לו בהתאם לנתונים האישיים שלו והעדפותיו האישיות.

מלווי הגיוס מעניקים למלש"ב מידע אודות מסלולי השירות, מתן מענה לשאלות השונות, סיוע בהליך הגיוס ועוד.

ביום העיון הגיעו גורמים רבים מתחום שירות החרדים בצה"ל לסקור בפני הנוכחים את הליך ההצטרפות למסלולים החרדיים. בין הסוקרים היו אנשי מנהלת החרדים הצבאית, בוגרי המסלולים החרדיים, רבנים ופעילים שונים במגזר החרדי.

הם סקרו את התהליך ואת החוויה שעוברים מתגייסים חרדים לכלל מסלולי הלוחמה, תומכי לחימה ועורפיים, הקשר עם יחידות השדה, הזרועות והאגפים, משמעות התפקיד ועוד, על מנת לשפר ולקדם את התחום עבור המלש"ב החרדי.

יוזם האירוע, ראש מנהלת החרדית הצבאית, סא"ל תלם חזן, אמר כי "כחלק מהאחריות המקצועית שלנו כמנהלת החרדים הצבאית, אנו אחראים גם על מתן המעטפת בשלב של הליך הגיוס של המלש"ב החרדי.

"לתפקיד המלווה יש משמעות רבה - במקרים רבים המלווה הוא הפנים הראשונות שהמלש"ב החרדי פוגש בהכרות עם צה"ל והוא מי שמדריך אותו לעבר המסלול המתאים לו בצבא. חשוב לנו לחזק את הקשר בין כלל הגורמים, להתייעץ ולהוועץ על מנת לספק את השירות הטוב ביותר שנוכל להעניק למתגייס החרדי.

"מעבר ליום למידה, מדובר ביום שיש לו השפעה על אנשים שמשפיעים על חייהם של מלש"בים חרדים רבים לעבר שירות משמעותי בפרק הזמן הצבאי ובחיים עצמם", הסביר סא"ל חזן.