"להיערך לקראת יום פקודה"

אוגדת יהודה שומרון סיימה תרגיל שבחן הסלמה בכל קצוות הגזרה ובחן את מוכנותה למצבי חירום.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ' בכסלו תשע"ט

"להיערך לקראת יום פקודה"-ערוץ 7
המפקדים במהלך התרגיל
צילום: דובר צה"ל

באוגדת יהודה ושומרון הסתיים היום (רביעי) תרגיל בו השתתפו האוגדה וששת חטיבותיה.

במהלך התרגיל הוטמעה מערכת לשליטה ובקרה, צי"ד (צבא יבשה דיגיטלי) שמטרתה לאפשר לכל הכוחות לראות תמונה מלאה ולהיות מתואמים משלב אישור תוכניות הקרב ועד לביצוע. המערכת מייעלת ומשפרת את התהליכים המבצעיים בשגרה ובחירום.

הכוחות תרגלו מוכנות לתרחישי הסלמה בכלל הגזרה והתמקדו בחיזוק הפיקוד והשליטה האוגדתי.

בין היתר עבדו על שיתוף הפעולה הבין ארגוני, בדגש על גזרת עוטף ירושלים, כחלק מעבודת המטה שנעשתה ונמצאת בתהליך ביצוע בשנה האחרונה. בתרגיל לקחו חלק כוחות סדירים ומילואים, ביניהם גדודי המילואים של החטיבות אשר תרגלו מגוון תרחישי קיצון. כל אלו תרגלו את מוכנותה וכשירותה של אוגדת יהודה ושומרון.

מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תת-אלוף ערן ניב, סיכם את התרגיל. "אנחנו חיים במציאות בה רוב האוכלוסייה ביהודה ושומרון רוצה לחיות את חייה ופועלים לחיזוק איכות החיים. לצד זאת, אנו רואים את ההשפעות של הפיגועים והניסיונות לפגע ופועלים כל העת לסיכול תשתיות הטרור. מעמיקים אחיזה, מזהים מפגעים פוטנציאליים ועוצרים את מי שזיהינו ככזה".

"'בגבורה, בתבונה ובטהרה', כך אנו פועלים ונמשיך לפעול באופן מדויק ומבדיל, עבור מי שמנסה להפר את השקט. התרגיל אפשר לנו להתכונן, להיערך ולבחון את עצמנו לקראת יום פקודה", דברי תא"ל ניב.

קצין אג"ם של אוגדת יהודה ושומרון, סגן-אלוף ישי כרמלי, הוסיף כי "אנו רואים ערך רב בתרגילים מסוג זה על מנת לחדד את חושינו, כשירותנו ומוכנותנו. נערכנו לתרגיל זמן רב ואני סמוך כי אם נדרש נבצע את משימתנו כראוי, במלוא העוצמה והרצינות, עבור כלל תושבי יהודה ושומרון".