יעל שבח סגרה מעגל

31 כוננים סיימו קורס חובשים של מד"א בחוות גלעד, ביניהם גם אלמנתו של הרב רזיאל שבח הי''ד שהיה בעצמו מתנדב מסור.

עדו בן פורת , כ"א בכסלו תשע"ט

בחירה בחיים
בחירה בחיים
צילום: רועי חדי

31 בני אדם סיימו השבוע קורס חובשים אותו קיים אגף הביטחון של המועצה האזורית שומרון באמצעות מד"א וארגון הצלה ללא גבולות.

הקורס התקיים במשך שבעה חודשים בחוות גלעד, לזכרו של הרב רזיאל שבח הי"ד כונן מד"א מסור שנרצח בפיגוע ירי ליד חוות גלעד.

אלמנתו יעל השתתפה בעצמה בקורס. "החלטתי לצאת לקורס ולסיים אותו למרות הקושי הגדול, להסתכל לפחד בעיניים, וללכת בעקבותיו של רזיאל שחלק גדול ומשמעותי מהעשייה שלו היה בהצלת חיים", היא אומרת.

טקס סיום הקורס התקיים בביתה של שבח ובנוכחות המשפחה, במעמד ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, סגן מנהל מרחב ירקון של מד"א אביחי חדד, סמנכ"ל ''הצלה ללא גבולות'' אריה לוי שגם העניק את התיקים לכוננים החדשים.

"הבחירה לקיים את קורס החובשים דווקא בחוות גלעד, בעקבות הרצח, היא התשובה שלנו לטרור", אמר דגן. ''יידעו אויבינו כי בכל מקום שבו הם ינסו להרוס אנחנו נצמיח, בכל מקום שהם ינסו להשחית אנחנו נתעצם עוד ועוד".

יעל שבח הוסיפה ''ההחלטה הזו להיות חובשת בעקבות הפיגוע, היא הכי בחירה בחיים שאפשר, הכי אמונה שהחיים ממשיכים למרות ונגד כל הסיכויים, על אף המוות שסבב אותנו, והקושי לעמוד על הרגליים אחרי מה שקרה.

''הצלחנו להניח רגע בצד את כל השכול והאבל ולתת משמעות לחיים ממש כמו שרזיאל היה, אנחנו ממש בתקווה ובתפילה שנזכה להיות באירועים שמחים, ושההתנדבות שלנו במד"א תתן רק טוב ורק דברים טובים, בעזרת ה' הרבה לידות".

אילנה, אמו של רזיאל הי"ד, כתבה לאחר הטקס: "בהיכנסנו לחוות גלעד, מתקרבים לביתם של רזיאל הי"ד ויעל, אורות האמבולנסים ריצדו והסירנות נשמעו. מראות אלו החזירו אותי לאותו ערב בו נראו ונשמעו קולות האמבולנס על הכביש ואת הרגעים בו רזיאל החזיר את נשמתו לבורא.

''אך להבדיל הנה נשמעים קולות צהלה של ילדים לבושים בחולצות דיוקן אביהם, חובשים מחייכים, מתרגשים ומעניקים איש לרעהו את דרגות החובש בחיוך רחב ובחיבוק חם. בארוחת הערב החגיגית התפעלתי מדברי האישים המכובדים, הפרמדיקים והחובשים.

''בעודי צופה עליהם אני שוב נזכרת באותו הלילה בו ישבנו המשפחה בחדר טראומה בבית החולים מאיר וכל החדר התמלא בפרמדיקים וחובשים ואני שמחה ופונה אליהם 'יופי שבאתם הוא מחכה לכם, תכנסו ותוך 5 דקות הוא יצא אתכם'. ואכן לאחר 5 דקות יצא הרופא ואמר את המילים הנוראיות מכל 'משתתפים בצערכם'".

האם השכולה ביקשה מהמתנדבים החדשים: ''אני רוצה שתקחו עמכם מסר חשוב - צאו למשמרת ולקריאה מתוך שמחה וחיוך רחב כפי שהיה רזיאל יוצא, אך אם חלילה במשמרת שלכם יחזיר האדם את נשמתו לבורא דעו כי הקב"ה הוא ממית ומחיה ואתם השליחים שלו. יהי רצון שתזכו למשמרות משמחות ומצילות חיים''.