מדליקים אור בעיר ללא הפסקה

בוגרי "ראש יהודי" חגגו בת"א 20 שנים להקמת התנועה. "הרבה צעירים וצעירות תל-אביביים רוצים לשמוע תורה גדולה".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ב בכסלו תשע"ט

תנועת ''ראש יהודי'' חגגה השבוע באירוע מיוחד בתל אביב 20 שנים להקמתה, תחת הכותרת "להדליק את האור".

גבי דניאל, חבר קהילת ראש יהודי בתל אביב מספר לערוץ 7 כי "מדובר באירוע מאוד מרגש. הגיעו בוגרים שבמשך 20 שנים היו חלק מראש יהודי, כאלה שעברו תהליך ששינה להם את החיים".

"גם אני באופן אישי חזרתי בתשובה דרך ראש יהודי", הוא מוסיף. "הגעתי לכאן במקרה והיחס החם שהמשפחות והצוות נתנו לי היה מדהים. ליוו אותי בכל שלב, ומהרגע שאתה נכנס למשפחה של ראש יהודי היא מלווה אותך בכל מקום בחיים".

"מה שראש יהודי עושים בלב תל אביב זה קידוש החומר. אומרים לכולם: 'כולנו יהודים, כולנו אחים, כולנו שווים'. מקבלים אותך כמו שאתה. אדם מגיע למצב שהוא אומר 'אני יכול ללמוד תורה ולא לשנות את החיים שלי'. בהרבה מקרים החיים גם משתנים בצורה כזו או אחרת", מוסיף דניאל.

איבון קופון, חברת קהילת ראש יהודי, עלתה לישראל לפני שש שנים. "ראש יהודי זו משפחה. זה ארוחות שישי וזה השיחות האישיות עם אנשים קרובים. זה המקום שרציתי להיות בו כשעליתי לארץ".

באירוע שהתקיים לקראת חנוכה השתתף גם הרב אורי שרקי, שהולך דרך ארוכה עם התנועה. "תל אביב היא העיר הרוחנית ביותר במדינה. משום שזאת עיר שיש בה צימאון אדיר. וכאשר אנשים צמאים הם מוכנים לשתות הכל".

תנועת ראש יהודי מקיימת פרויקט לגיוס המונים שיתחיל בנר שמיני של חנוכה, ה-9 בדצמבר, ויימשך 30 שעות. התנועה מתכוונת לגייס מיליון שקלים מהציבור במתכונת של 'זה הכל או כלום'.

גבי דניאל מסביר את המטרה. "אנחנו משיקים קמפיין תחת הכותרת 'מגדילים ראש בלב תל אביב'. בשנים האחרונות 'ראש יהודי' גדל באופן משמעותי. יש כל כך הרבה צעירים וצעירות תל אביביים שרוצים לשמוע תורה גדולה ויש משפחות שמחזיקות את הקהילה הגדולה הזאת ונותנות את הלב הנשמה. הן בעצם העוגן של הקהילה. יש כאן המון עלויות ולכן אנחנו יוצאים בקמפיין לגיוס מיליון שקלים תוך שלושים שעות כדי להכפיל את ראש יהודי".

רוצים לתרום במהלך ימי הגיוס? אנא השאירו פרטים במייל: Ry@neto.net.il או 0525665005טוען....