עודד קטש עם שחקני נבחרת ישראל
עודד קטש עם שחקני נבחרת ישראל צילום: FIBA

תכונה רבה קיימת בישראל לקראת משחקה של נבחרת הכדורסל הלאומית מול מקבילתה הסרבית, מחר (יום שישי, שעה 14:00), בהיכל הדרייב-אין שבתל אביב.

למעשה, שבוע לפני המשחק שיתקיים במסגרת מוקדמות אליפות העולם, נמכרו כבר כל 3,400 הכרטיסים והיכל הכדורסל שבתל אביב צפוי להיות מלא עד אפס מקום.

היום (חמישי), פחות מ-24 שעות לפני המשחק החשוב מול הסרבים, הודיע מאמן הנבחרת ומאמנה של הפועל ירושלים, עודד קטש על ניפויים של ארבעה שחקנים מסגל הנבחרת ועל מי שיעמדו לרשותו מחר מול הסרבים החזקים.

אחרי שהודיע ליפתח זיו, חואקין שוכמן, גולן גוט, דניאל קופרברג, בן אלטיט, רפי מנקו ונתנאל ארצי, על ניפויים מסגל הנבחרת בשל שיקולים מקצועיים נטו, נותר קטש עם סגל השחקנים שכוללים שלושה משחקניו בקבוצה האדומה מהבירה, ארבעה נוספים ממכבי ת"א וחמישה נוספים מיתר קבוצות הליגה.

לא רק זאת, אלא ששחקני מכבי ת"א שנכללים בסגל למשחק הנבחרת מחר - ג'ון דיברתולומיאו, יובל זוסמן, נמרוד לוי וג'ייק כהן, יעלו על הפרקט בהיכל הדרייב-אין מחר פחות מ-12 שעות מאז שיחקו בפעם האחרונה, כשהערב הם ישחקו במדי קבוצתם הצהובה בהיכל מנורה מבטחים מול באיירן מינכן הגרמנית.

במסיבת העיתונאים לפני המשחק מחר אמר מאמן הנבחרת קטש: "הסיכויים לעלות לאליפות לא גדולים, אבל קיימים. היינו מתכוננים למשחק הזה אותו דבר גם אם לא היה סיכוי. אנחנו מבינים את המשמעות של לשחק כדורסל טוב ולבנות פה משהו שיקח אותנו הרבה שנים קדימה, זה יותר חשוב מעוד ניצחון או הפסד. אנחנו משחקים בשביל נבחרת ישראל וכל משחק חשוב, כשלובשים את המדים כל אחד עושה את המקסימום בשביל תוצאה טובה".

בר טימור אמר: "זה תמיד כיף להיות פה, תמיד התרגשות גדולה. מרגישים טוב, מוכנים, אמנם שבוע שלא כולם היו בו, אבל מרגישים טוב. מחכים שיתחיל כבר. כל אחד רואה את הנבחרת כמקפצה להמשך העונה, רוצים להיות כמה שיותר טובים, זה יכול לעזור לנו".

הסגל המלא למחר: תמיר בלאט, בר טימור, ג'ון דיברתולומיאו, יובל זוסמן, שון דאוסון, גיא פניני, תומר גינת, נמרוד לוי, ג'ייק כהן, עידן זלמנסון, אלכס צ'וברביץ' ואדם אריאל.