ח"כ כבל: איך תתמודדו עם 40 חברי כנסת ערבים?

ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) הופיע (חמישי) הערב בפני ועידת "ישראל שלי" בירושלים, והציג את משנתו המדינית מול הקהל שרובו ככולו היה מקרב המחנה הלאומי.

"ארץ ישראל קרובה לליבי", אמר כבל, ''אני מוכן להקריב את חיי למען ארץ ישראל. הנשמה שלי, והאמת שלי והחינוך שלי לבנותיי, ותפיסת העולם שלי, נגזרת מההיסטוריה של משפחתי. אני מסתכל על המציאות בצורה אמיתית ולא משיחית''.

ח"כ כבל ציין כי הוא אדם מאמין, ''אני באמת מאמין שעלינו לעשות הכל לא רק עבור עצמנו. מדאיג אותי מכל שאנחנו יכולים לעשות הכל כאילו אין מחר, מכאיב לי שאנשים מהמחנה שלי לא יכולים להימצא כאן.

''אני לא מאמין בחרמות. בראשית היה החזון והחלום ומה שקורה לחלומות קרה גם למדינה. מדינת ישראל נכנסה לקיפאון מחשבתי. אין מקום יותר לתוכניות שלום. אף אחד לא רוצה לחזור לתקופה שלפני הסכמי אוסלו''.

לדבריו ההנהגה הנוכחית מתנהלת כ''שב ואל תעשה''. ''יש לנו היום את הנשיא טראמפ ועליו מבטחנו. א.ב יהושע ובנט מדברים באותה שפה, ימין ושמאל. אני מתפלל שלא עברנו את נקודת העל חזור. מדינה אחת לשני עמים זהו סוף החזון הציוני, אנחנו לא מצליחים לדמיין מה יהיה כאן עוד 20 או 30 שנה. מה אנחנו משאירים לנכדים שלנו? מדינה אחת לשני עמים - דה פקטו.

''יש היום 13 ח''כים ערבים בכנסת, מה יקרה כשיהיו 40 חברי כנסת ערבים? איך תתמודדו איתם?'', שאל כבל.

לכן, הוא הדגיש, ''נדרשת יוזמה חד צדדית לספח את גושי ההתיישבות ולהחיל עליהם את החוק עם שיוויון זכויות מלא. כל מה שנמצא מעבר לקו הגושים - הקפאה מוחלטת ותוכנית פינוי-פיצוי, ועליהם נעשה משא ומתן, וזו התפכחות שלי. אני מציג את העמדה של היהודים ולא של הערבים''.

''הימין והשמאל הקיצוני מוביל אותנו למדינה אחת. אני התפכחתי, מתי אתם תתפכחו? מה אתם מעדיפים, 12 קרוואנים במיגרון או 12 אלף בתים במעלה אדומים?'', שאל ח"כ כבל.