ח"כ מרב מיכאלי
ח"כ מרב מיכאלי צילום: הלל מאיר/TPS

תגובות חריפות בימין ובשמאל על סרטון ההשתלחות של ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני) במפעל השירות הלאומי, שבו תקפה בחריפות את פעילותיהן של בנות השירות הלאומי בבתי הספר הממלכתיים.

חברת הכנסת מירב בן ארי (כולנו) הגיבה ''יושבת ומטנפת על בנות השירות הלאומי. מפעל ציוני אדיר שפועל באלפי מוסדות חינוך ורווחה בכל הארץ. אבל בסוף הכל מסתכם בבורות ובחוסר ההיכרות שלך עם תרומתן של הבנות (יש כמובן גם בנים אבל את התייחסת רק לבנות הדתיות).

''בקיצור מציעה לך לבקר או לדבר עם חלק מהן אולי תפיסתך ההזויה בעניין תשתנה", הוסיפה ח"כ בן ארי בדף הטוויטר שלה.

ח"כ פנינה תמנו שטה (יש עתיד) תקפה גם היא את ח"כ מיכאלי. ''מירב אני המומה מכמות שנאת החינם שאת זורעת על בנות השירות הלאומי ממגדל השן. איך את מכלילה?

''בתוך בנות השירות הלאומי שבחרת להכפיש יש רבות שמלוות ילדים במצוקה, מגיעות אליהם הביתה הופכות ל'אחות בוגרת' ואוזן קשבת. עושות עבודת קודש ומלוות במסירות את הילדים כל השנה. זו כבר לא הדתה, זו שנאה", אמרה תמנו שטה.

האלה שאיבדו את הערכים שהעגלה שלהם ריקה ונחותה. בנות השירות הלאומי מסיתות את הילדים שלהם נגדכם", השתלחה ח"כ מיכאלי.

גם ח"כ עליזה לביא (יש עתיד) תקפה את הסרטון של מיכאלי, וכתבה בטוויטר "כמה דברי בלע, רפש ושנאה. כמה נמוך את יכולה לרדת על בנות השירות הלאומי שתורמות ועושות עבודה נהדרת? תתנצלי ומהר!''.

שר החינוך נפתלי בנט חיזק את בנות השירות הלאומי ואמר ''כמה אפלה ומרירות צריכים להיות בבן אדם כדי לתקוף כך בנות מופלאות שנותנות את הנשמה עבור ילדים בחינוך המיוחד, ילדים בסיכון, תלמידים בפריפריה ותלמידים בכל רחבי ישראל. עם ישראל אוהב אתכן בנות שירות לאומי מופלאות!".

השר הממונה על השירות הלאומי-אזרחי, אורי אריאל (הבית היהודי), דרש מח"כ מיכאלי להתנצל. "גברת מיכאלי, את מנהלת קמפיין הסתה כלפי בנות השירות הלאומי ומהווה הוכחה חיה שאתם בשמאל שכחתם מה זה להיות יהודי כבר ממזמן", אמר אריאל.

''בנות השירות הלאומי הן הסיירת החברתית של ישראל, הן עוזרות לקהילות מוחשלות, בעלי מוגבלויות פריפריה, בתי חולים וביטחון ישראל. תזכירי לי מה את עשית לטובת המדינה בגילאים שלהן? תתביישי ותתנצלי מיד", דרש שר החקלאות.

בסרטון של ח"כ מיכאלי היא טוענת, בין היתר, כי בנות השירות הלאומי הפועלות בחסות נפתלי בנט, כלשונה, ''שוטפות את המוח לילדי החינוך הממלכתי''.

''יש לכם ילדה או ילד בחינוך הממלכתי? בואו תקשיבו איך בנט והבית היהודי שוטפים להם את המוח. נכון הם מקבלים שיעורי תרבות יהודית ישראלית? זה מקצוע חדש שבנט הכניס. הוא הכניס בנות שירות לאומי מעמותות שמלמדות את הילדים מה זה יהודי וישראלי טוב: שומר מצוות, מאמין בבניית בית המקדש השלישי, מקפידה על צניעות, מבינה שהומואים זה תקלה ועוד עוד. כלומר הישראלי הנכון הוא המתנחל חובש הכיפה ואשתו הכפופה לו'', טוענת מיכאלי בסרטון.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו