סגן נשיא ארה"ב:
על העולם לדעת - אמריקה עומדת לצד ישראל

מייק פנס השתתף בכנס IAC במיאמי, תקף את החרם של Airbnb וסיים בברכת שהחיינו- בעברית. "שורשי ישראל מגיעים מאבותינו ועד אל השמיים".

יוני קמפינסקי, מיאמי , כ"ג בכסלו תשע"ט

Pence at IAC National Conference 2018
Pence at IAC National Conference 2018
Yoni Kempinski

"כבוד גדול עבורנו להצטרף אליכם לכנס החמישי של ה-IAC. הרשו לי לשתף אתכם בברכות של חבר שלי. לדעתי הוא הוא החבר הטוב ביותר של ישראל מעולם... הנשיא דונלד טראמפ", פתח ביום שישי סגן נשיא ארה"ב מייק פנס את נאומו במיאמי.

"אם חושבים על האנשים שמשרתים בממשל הזה, יש שמות רבים שעולים לראש וברצוני לציין את השגריר לישראל דוד פרידמן, היועץ הבכיר ג'ארד קושנר, והשגרירה שלנו לאו"ם ניקי היילי שעומדת תמיד לצד ישראל". למשמע שמה של היילי הקהל נעמד על רגליו והריע בהתלהבות.

"לפני 71 שנים, בשבוע הזה, הובהר לעולם שליהודים יש זכות טבעית למדינה משלהם במולדת האבות הנצחית שלהם. לפני 71 שנים השבוע האו"ם קרא להקמת מדינת ישראל. בשנה שעברה חגגתי את המועד הזה במקום שבו זה הוכרז בניו יורק.

"אנו באים לכנס הזה מכל רחבי הקשת, דמוקרטים ורפובליקנים צעירים ופחות צעירים... ואני אומר לכם היום: אם העולם לא יודע שיידע דבר אחד - אמריקה עומדת לצד ישראל. כפי שאמרתי בעבר בכנסת, אנו עומדים לצד ישראל כי המטרות זהות והערכים זהים. המלחמה שלה היא המלחמה שלנו. אני עומדים לצד ישראל כי התמיכה במדינה היהודית אינה עניין מפלגתי, אלא עניין אמריקאי.

פנס שיבח את שלדון ומרים אדלסון שעומדים מאחורי הפעילות של ה-IAC וציין במיוחד את פעילותה של ד"ר מרים אדלסון שקיבלה החודש פרס והוקרה מהנשיא טראמפ.

"כבוד גדול לשרת לצד חבר טוב של ישראל, הנשיא דונלד טראמפ. מה שברור היום לכולם זה שהנשיא טראמפ נאמן למילה שלו וכי הוא איש מעשה. הנשיא טראמפ הבטיח לעמוד לצד ישראל, והבטיח שהרשות הפלסטינית לא תקבל סיוע כלכלי כל עוד היא תומכת בטרור.

"על רקע ההחלטה של AIRBNB להחרים את מזרח ירושלים ואת יישובי יהודה ושומרון אנו אומרים כי ה-BDS טועה ואין לו שום מקום בארצות הברית.

"בעודנו נפגשים כאן הצוותים עובדים על גיבוש מתווה לשלום באזור. בעוד בכל הסדר צריכים להיות וויתורים, הרשו לי להבהיר לכם - ארצות הברית לא תוותר על ביטחונה של מדינת ישראל. היום בעוד הנשיא נפגש עם מנהיגים בינלאומיים בארגנטינה אנו נזכרים במפגש בסעודיה לפני שנה שבו הנשיא דיבר על האסלאם הרדיקלי ועל האיום מאיראן.

אנו רואים שהחמאס ירה על ישראל מאות טילים, ההתקפות האלו צריכות להיפסק, והן צריכות להיפסק עכשיו. אנו מבינים שכל המחבלים הם בסה"כ שליחים של המשטר באיראן. הממשל הזה החזיר את הסנקציות על איראן שהוסרו בהסכם הנוראי שנחתם, אך אנו גם העצמנו את הסנקציות. הרשו לי להבהיר - ארצות הברית של אמריקה לא תאפשר לעולם שלאיראן יהיה נשק גרעיני.

"ארצות הברית עומדת לצד ישראל בדיוק כפי שעמדה לצד ישראל באותה הצבעה (בכ"ט בנובמבר). חשבו על כך, כמה חסר סיכוי היה הקמת מדינת ישראל, אבל היהודים הפכו את המדבר לגינה, חולי לתקווה... ישראל היא כמו עץ שנשתל היטב והשורשים מגיעים אל האבות ובסופו של דבר אל השמיים".

בצל הטבח בפיטסבורג אמר סגן הנשיא, "אין מקום לאנטישמיות, ואנו נוקיע אותה בכל מקום. כפי שהנשיא אמר באותו היום - 'אנו נעמוד יחד אל מול האנטישמיות'".

"כפי שיהודים יגידו ביום ראשון בערב אני אומר יחד אתכם, 'שהחיינו וקיימנו והגענו לזמן הזה'". את הציטוט מהברכה אמר סגן הנשיא בעברית.