יוחאי דמרי
יוחאי דמריצילום: דוברות הר חברון

ראש המועצה האזורית הר חברון, יוחאי דמרי, פנה במכתב תודה אישי לראש מועצת בוורלי הילס, ג'וליאן גולד.

המכתב נשלח בעקבות החלטת מועצת בוורלי הילס שהתקבלה פה אחד להחרים את חברת Airbnb עקב סירובה לפרסם עסקים ביהודה ושומרון.

דמרי כתב לגולד, "ברצוני להודות לך, בשמי ובשם תושבי המועצה האזורית הר חברון, על תמיכתכם הבלתי מתפשרת והמשמעותית במדינת ישראל וביהודה ושומרון, בהחלטתכם לגנות את החלטת חברת Airbnb שלא לפרסם עסקים הממוקמים ביהודה ושומרון".

לדבריו, "הידיעה כי מועצת בוורלי הילס גינתה החלטה זו באופן חד משמעי, היא משב רוח מרענן ומסר המחזק את העסקים ביהודה ושומרון ואת מדינת ישראל כולה. זוהי הכרזה, כי לחרם אין מקום בעולמנו".

"לאורך השנים, עסקים ביהודה ושומרון היו חשופים לקמפיינים שליליים ומכפישים, כולל חרם שלעתים קרובות הוביל לפגיעה כלכלית משמעותית בעסקים. רק לשם הדוגמא, בשטח המועצה האזורית הר חברון קיימים כמה מאתרי הארכיאולוגיה החשובים והמרתקים בעולם כולו, יחד עם יוזמות ועסקים מובילים כגון יקבים, מפעלי ייצור שמן זית, מפעלי קוסמטיקה טבעית ועוד. כל אלו נפגעו בידי תנועות ה-BDS. החלטתכם מסייעת מאוד בפירוק החומה שמנסה לבנות תנועת ה-BDS בין ישראל ובין העולם", ציין דמרי.

"אנחנו, מנהיגי הציבור, נמשיך להיאבק על מנת לחשוף את האמת ולא ניתן לאף אחד לערוך דמוניזציה למדינת ישראל וליהודה ושומרון", הדגיש דמרי והוסיף, "אני רוצה לנצל את ההזדמנות על מנת להזמין אותך להר חברון כאורח כבוד אישי שלי ולטייל באחד המקומות היפים בישראל. אני רוצה להודות לך שוב על תמיכתך. יחד נהפוך את העולם למקום טוב יותר".