"הגרלה קשה, אבל אפשרית"

בהגרלת מוקדמות יורו 2020 שנערכה בדבלין, נקבע כי נבחרת ישראל תשחק בבית ז' עם נבחרות פולין, אוסטריה, סלובניה, מקדוניה ולטביה

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ד בכסלו תשע"ט

"הגרלה קשה, אבל אפשרית"-ערוץ 7
הרצוג. בדרך לעשות היסטוריה?
צילום: פלאש 90

פולין, אוסטריה, סלובניה, מקדוניה ולטביה. אלו חמש הנבחרות שתפגוש נבחרת ישראל בכדורגל בדרך להשתתפות היסטורית בטורניר הכדורגל האירופי - יורו 2020.

בההגרלה שהתקיימה היום (ראשון) בדבלין שבאירלנד, נקבע כי הנבחרת הישראלית שסיימה בטעם חמוץ את הקמפיין הקצר בליגת האומות, מפעל הכדורגל החדש של פיב"א ממנו אפשר היה להעפיל לטורניר הכדורגל האירופי שיתקיים בקיץ 2020, תשחק במסגרת בית ז' ותפגוש יריבות עם פקנטריה רבה אך כאלה שאפשר להן.

מי שייצגו את הנבחרת הישראלית בהגרלה באירלנד היו מאמן הנבחרת האוסטרי אנדי הרצוג, שהוגרל מול הנבחרת במדיה כיכב ואף כבש שער לזכותה מול ישראל, וכן יו"ר ההתאחדות לכדורגל שינו זוארץ והמנכ"ל רתם קמר.

על פי השיטה, שתי הראשונות בכל בית מוקדמות יעפילו לטורניר הגדול.

התגובות להגרלה שסיפקה משחקים מול יריבות מוכרות ולא חזקות במיוחד, לא איחרו להגיע.

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, שינו זוארץ: "הגרלה מאתגרת מאוד עם ניחוח היסטורי במפגש בין הרצוג ורוטנשטיינר לאוסטריה. אני משוכנע שאם נדע להמשיך את המומנטום החיובי מליגת האומות, נחזק עוד מספר דברים ונהנה מתמיכת הקהל, זה עשוי להיות קמפיין צמוד מההתחלה ועד לסיום. היו יכולים להיות בתים קשים יותר, חייבים להיות הגונים, אבל אסור לרגע אחד לחשוב שנשיג משהו בקלות. צניעות, הקרבה, כדורגל חיובי ואחדות בנבחרת וביציעים צריכים להיות הבסיס לתקווה אמיתית. בתקופה הקרובה נקבל את סדר המשחקים, נחשוב על האצטדיונים בהם נארח וניערך באופן המקצועי הטוב ביותר לקמפיין. אני אופטימי ומאמין שנוכל לעשות דברים מרשימים".

שוער הנבחרת, אריאל הרוש אמר: "כל הגרלה היא קשה. כל הנבחרות חזקות מאוד. נצטרך להתרכז בעצמנו ולהמשיך את היכולת מהקמפיין האחרון ואז יהיה לנו סיכוי. בעבר גם נבחרות בדרגים מתחתינו - ניצחו אותנו או הקשו עלינו מאוד ולכן אנחנו לא יכולים לזלזל באף נבחרת. אני חושב שיהיה מעניין, נצטרך את הקהל איתנו ואז אפשר לחלום. נעבוד קשה ונקווה שהפעם נצליח לעשות את זה".

המנהל המקצועי של הנבחרת, ווילי רוטנשטיינר, סיפק את נקודת המבט שלו על ההגרלה כשאמר: "אני חושב שפולין ואוסטריה הן הפייבוריטיות, כאשר שאר הבית הוא מאוד מאוזן. אני מרוצה, ואנחנו נתחיל החל מעכשיו את ההכנה לקראת הקמפיין הקרוב".

מונס דאבור, חלוץ הנבחרת הישראלית המשחק בליגה האוסטרית, אחת מהנבחרות היריבות מולה תשחק ישראל, אמר: "אני חושב שזו הגרלה טובה אבל בטח גם קשה. נצטרך להמשיך להשתפר כמו במשחקים הקודמים ולהאמין יותר בעצמנו. אני בדיוק מתכונן למשחק ליגה ושמעתי 'יששש' במלון מהשחקנים של הקבוצה שלנו שמשחקים בנבחרת האוסטרית ברגע ההגרלה. הם שמחים מההגרלה, ואני מקווה שאנחנו נהיה אלה שנשמח בסוף".

בירם כיאל, קשרה של ברייטון האנגלית מהליגה השניה באנגליה אמר: "קשה, אפשרי! הנבחרת הגרילה היום נבחרות שאפשר לנצח, אבל צריך לעבוד קשה מאוד בשביל זה. הבית הישראלי מתאפיין בפערים קטנים יחסית בין הבכירות לחלשות יותר. אני מאמין בנבחרת שלנו ובחבר'ה ובטוח שהצוות המקצועי יכין את השחקנים לתחילת הקמפיין בצורה הטובה ביותר. אני קורא לקהל לעמוד מאחורי הנבחרת במשחקיה בארץ ובמשחקי החוץ, החשיבות של האוהדים עצומה".

ערן זהבי, קפטן הנבחרת לשעבר ומי שחזר רק לאחרונה למדים הלאומיים לאחר שפרש מהם בשל פרשת סרט הקפטן, אמר: "זאת הגרלה שמעניקה לנו סיכוי אמיתי לממש את הפוטנציאל. אין כאן אף משחק אבוד, אבל גם לא כזה שאפשר להקל בו ראש. נהיה חייבים להמשיך ולהעצים את הדברים החיוביים בנבחרת במהלך ליגת האומות, שם להרגשתי התחולל שינוי משמעותי בנבחרת שלנו. משחקי הבית חייבים להפוך לחגיגת כדורגל ועם קהל שדוחף קדימה את הנבחרת, יורו 2020 הוא אפשרות ממשית בשבילנו".

ביברס נאתכו, קפטן הנבחרת החדש דווקא היה פחות אופטימי אך גם מלא תקווה, כשאמר:
"בית לא פשוט בכלל עם 2 נבחרות חזקות מאוד כמו פולין ואוסטריה. סלובניה היא אתגר לא פשוט ואת מקדוניה אנחנו מכירים מהקמפיין הקודם. אני לא מציע לאף אחד לציין את לטביה כנבחרת חלשה. יהיה בית מאוד מעניין בגלל שהוא מאוד מאוזן. נצטרך להתעלות, וזה אפשרי, כדי לחלום על העפלה".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il