מנציחים את משפחת עטר: מתוך אבל וכאב

בפסגות יוקם קומפלקס ייחודי לזכר משפחת עטר ז"ל שנהרגה בתאונה ליד ים המלח: ננציח דרך ערכי משפחה וייחודיותו של כל אחד מבני המשפחה.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ד בכסלו תשע"ט

מנציחים את משפחת עטר: מתוך אבל וכאב-ערוץ 7
משפחת עטר ז"ל
באדיבות המשפחה

בישוב פסגות עמלים על הנצחת זכרם של בני משפחת עטר ז"ל שנהרגו בתאונת הדרכים הקשה סמוך לים המלח לפני כחודש. ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם חגית ללום, חברה קרובה של משפחת עטר.

"חשבנו איך אנחנו כישוב, בשיתוף עם המשפחה המורחבת, ננציח אותם. חשבנו איך מנציחים משפחה שלמה, וחשבנו שהדרך הטובה ביותר היא לשים דגש על נושא המשפחה ומצד שני לתת דגש לכל אחד מבני המשפחה והחלטנו להקים מרכז על חיי המשפחה".

ללום מוסיפה ומספרת על המבנה הייחודי של המרכז שאותו בכוונת הישוב להקים, מרכז שבו יושם דגש על מאפיין ייחודי בכל אחד מבני המשפחה שנהרגה. בקומפלקס הכולל יוקם מרכז לחיי המשפחה על שם יריב ושושי, שהיו "זוג שעבורו המשפחה הייתה מאוד משמעותית בכל המובנים". במרכז זה "יהיו הרצאות בנושא המשפחה, יצאו ממנו פרסומים בנושאי משפחה, מקום שבו יעסקו בהיבט של זוגיות, יחסי הורים וילדים וכו'".

על שמה של אילה, בת המשפחה יוקם מרכז ללימוד נושא הזהירות בדרכים ואליו יגיעו בתי ספר ללימוד חווייתי של הנושא. תוקם משחקיה ע"ש התינוקת אביגיל, ספריה לקהילה ע"ש מוריה, אולם ספורט ע"ש יעקב ישראל, חדר אמנות ע"ש עטרת תפארת וחדר סנוזלן (מרכז טיפול אלטרנטיבי) ע"ש ידיד.

המיקום לקומפלקס המדובר כבר אותר במרכז הישוב. "יש במרכז הישוב קומפלקס סגור שצריך עבודה", אומרת ללום ומציינת כי העלות המוערכת של הכשרת המקום למכלול המיזמים שבתוכו עומדת על שלושה מיליון שקלים כאשר מיליון וחצי יגיעו מתורמים חיצוניים ומיליון וחצי ייאספו מהציבור בקמפיין גיוס המונים שמקיים הישוב בימים אלה דרך אתר jgive. ללום קוראת לציבור להיכנס לאתר ולתרום דרכו.

"לא נשאר מי שיוכל לעשות את זה במקומנו ולכן אנחנו והמשפחה המורחבת עושים זאת יחד להנצחת הייחודיות שלהם כמשפחה וגם לתת לכל אחד את הייחודיות שלו שתישמר גם לעתיד".

"ספגנו מכה כואבת, אבל אנחנו רוצים לקחת את האבל הזה ליצירת המשכיות וחיים", אומרת ללום ונשאלת כיצד מתמודד הישוב עם האבל, חודש אחרי, כאשר נראה שכל שכבת גיל ספגה את האבל עם מותה של משפחה שלמה: "אנחנו ישוב שהוא כמו משפחה. אנחנו מתמודדים עם זה ביחד ולחוד כל אחד מול הילדים שלו. יש קבוצות משותפות שמדברות על זה. אנחנו עוסקים בעשייה שהקמפיין הוא חלק ממנו, והמטרה היא לגייס את האבל למקום חיובי".

"אנחנו אחרי השלושים למשפחה. השבת האחרונה הייתה לנו שבת מאוד עצמתית כאשר המשפחה המורחבת הייתה איתנו וכולנו הרגשנו חלק מהמשפחה המורחבת. האבל נמצא בכל הרמות, בגנים, בבתי הספר ועוד. אין כמעט ילד בישוב שלא נפגש במקום כזה או אחר עם אחד הילדים, אבל אנחנו מוכוונים לעשייה ומנסים לתעל את הכאב והאבל שלנו לכיוון של עשייה".