צנחן הוא מעבר ללוחם

סגן יותם גלעד מחטיבת הצחנים בטור אישי למתגייסים החדשים. "תשנו יחד, תרוצו יחד, תזחלו יחד, תעברו מסעות ובעיקר תגדלו יחד".

סגן יותם גלעד , כ"ד בכסלו תשע"ט

צנחן הוא מעבר ללוחם-ערוץ 7
סגן יותם גלעד (משמאל)
צילום: דובר צה"ל

מתגייסים יקרים,
אתם בפתחה של תקופה משמעותית, חווייתית ועצימה בחטיבת הצנחנים.

בתור מלש"ב, תמיד אמרתי שאני רוצה להתגייס לצנחנים. אולי בגלל אנשים שהכרתי ושירתו בחטיבה, אולי הכומתה האדומה, אני לא בטוח. ביום המיוחד הזה של הגיוס אני מתרגש בשבילכם.

המשפחה האדומה אליה תצטרפו בקרוב היא לא סתם חטיבת חי״ר. היא חטיבה ייחודית שהייתה גורם מרכזי בלחימה בכלל המערכות לאורך השנים, השפיעה רבות על ההיסטוריה של המדינה ומהווה כיום חלק בלתי נפרד מחייו של כל לוחם שמתגייס אליה.

בשירותכם בחטיבה תעברו הכשרות מקצועיות בתחומים שונים- לחימה בשטח בנוי, לחימה בשטח פתוח, לוחמה בשטח סבוך ולוחמת תת- קרקע. במהלך ההכשרה תהפכו מאזרחים לחיילים, מחיילים ללוחמים ולבסוף גם לחלק מהמשפחה- לצנחנים.

החלק הכי מדהים בשירות קרבי הוא שלצד הקשיים באימונים הרבים, תכירו את החברים הכי טובים שלכם. אתם תשנו ביחד, תרוצו ביחד, תזחלו ביחד, תעברו מסעות ביחד ובעיקר תגדלו ביחד. תהפכו לחברים לחיים ולאחים לנשק. לא סתם עבדתם קשה ועברתם גיבוש- החטיבה מרכזת אליה את הטובים ביותר.

הכשרה קרבית היא דבר מאוד מאתגר. במהלך השירות בבסיס ההכשרה תידרשו לעבור אתגרים לא פשוטים: סחיבת משאות כבדים, הליכה למרחקים ארוכים, מטווחים, שבועות שטח וכמובן קורס צניחה. אין ממה לחשוש, המפקדים יבנו אתכם בצורה הדרגתית.

עם ההתנדבות לשירות בחטיבה אתם לוקחים על עצמכם אחריות רבה לשימור והמשכת מורשת הצנחנים. דעו שרבים יינשאו אליכם עיניים, זאת מתוך הבנה שצנחן הוא מעבר ללוחם.


מחכה לפגוש את כולכם ומאחל לכם הרבה הצלחה בדרך החדשה שאתם מתחילים היום!

סגן יונתן גלעד,
סמ״פ במחזור נובמבר 2018
בא״ח צנחנים