סמל רונן לוברסקי הי"ד מובא למנוחות אלירן אהרון

שופטי בג''ץ דפנה ברק-ארז, יעל וילנר וג'ורג' קרא, דחו היום (ראשון) את העתירה שהגישה משפחת המחבל שרצח את לוחם "דובדבן" רונן לוברסקי הי"ד נגד הריסת בית המחבל.

בג''ץ פסק כי הבית כולו ייהרס על ארבע קומותיו בהתאם לצו שהוציא אלוף פיקוד המרכז.

השופטת וילנר כתבה בפסק הדין "אני ערה לפגיעה שתסב הריסת המבנה לדייריו, אשר לא נטען כי היו מעורבים בתכנון הפיגוע. ברם, בשים לב למכלול השיקולים הרלוונטיים ולאור חשיבותה של הרתעה יעילה ומשמעותית בענייננו ובכלל למען השמירה על שלומם וגופם של אזרחי המדינה, אני סבורה כי אין בפגיעות נלוות אלו, קשות ככל שיהיו, כדי לפגום במידתיותו של צו ההריסה".

משפחת לוברסקי בירכה על החלטת בג"ץ לדחות את העתירה ולהרוס את בית המחבל. ''ביתו של המחבל שרצח את יקירנו היה חייב להיהרס מיד. עבר זמן יקר מאז. אנחנו דורשים כעת להטיל עונש מוות על המחבל ולגרש את משפחתו לאלתר כדי למנוע את הרצח הבא''.

הבניין שבו התגוררה משפחת המחבל הוקם על מגרש שבו כבר נהרס על ידי צה״ל, בשנת 1990 בניין אחר של המשפחה, בעקבות פיגוע שביצע אחיו של המחבל. על המשפחה נאסר להקים מחדש את הבניין, וכעת צה״ל יהרוס את כל הבניין החדש שהוקם.

רונן לוברסקי הי"ד, לוחם ביחידת העילית ''דובדבן'', נפצע אנושות מפגיעת לוח שיש שהשליך לעברו מחבל בחודש מאי 2018, בעת פעילות מבצעית נגד חוליית פעילי טרור שהיו מעורבים בביצוע פיגועי ירי באיו״ש. הוא הועבר לטיפול רפואי בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, שם נפטר מפצעיו.

תיעוד: מעצר המחבל שרצח את החייל רונן לוברסקי