מה משותף ליונתן רזאל, רינת גבאי ודוד דאור?

תנועת ''ראש יהודי'' שנוסדה לפני 20 שנה בתל אביב יוצאת למבצע התרמה רחב מימדים כדי לגייס מיליון ש''ח להגדלת הפעילות.

בשיתוף 'ראש יהודי' , כ"ה בכסלו תשע"ט

רבנים, אישי ציבור, עיתונאים ואומנים התקבצו בקריאה משותפת לתמוך בפעילות של תנועת ''ראש יהודי''.

התנועה שנוסדה לפני 20 שנה בתל אביב יוצאת ביומים האחרונים של חג החנוכה למבצע התרמה גדול מימדים, כדי לגייס מיליון ש''ח מהציבור הרחב.

לדברי ישראל זעירא, יו"ר התנועה, כל מי שחרד ליהדותה של המדינה וליהדותם של הישראלים החיים בה, מבין את הצורך הדוחק לתת מענה לשאלת הזהות. "אנחנו בסך הכל מציעים את הטוב שיש לנו", אומר זעירא, "איננו כופים ואיננו שופטים איש. הניסיון מראה שכאשר נפגשים באהבה עם אור התורה, הלבבות נפתחים מאליהם".

תנועת ראש יהודי מקיימת מערכת של שיעורים, מאחרת כ-100 אנשים בכל שבת, ומעניקה הדרכה וליווי אישי למאות ישראלים הנפגשים לראשונה בחייהם עם יהדותם כמכנה משותף עמוק.

"מרגש עד דמעות לראות את האחים והאחיות הנפלאים הבאים אלינו כשליבם גואה מהתרגשות, מדברים שעבורנו הם סדר יום רגיל ופשוט. זו ממש חובת הדור הזה, להאיר פנים ולתת להם תמיכה", אומר זעירא.

זעירא שעבר עם משפחתו ללב תל אביב אחרי שנים ארוכות של התיישבות בהר חברון, רואה את המשימה הגדולה ביותר כיום - לאהוב, להאמין ולקרב, לחבר את העם לתורה ואת הארץ לעם.

עד עתה נרשמו עשרות מתנדבים מרחבי הארץ לקחת חלק בתפעול מבצע ההתרמה המורכב. "חוץ מלאכול לביבות וסופגניות", אומר זעירא בחיוך, "צריכים לתת ביטוי לרוחו של החג ואין ביטוי נעלה מלתרום להארת אור התורה הקדושה, בליבה של העיר תל אביב". בחנוכה הזה מאירים את לב תל אביב ו"מגדילים ראש".

הקמפיין יחל ביום ראשון הקרוב ויימשך 30 שעות. רוצים לתרום למהפכה? השאירו את הפרטים ונחזור אליכם במהלך 30 השעות