מי תגיע לישיבת ועדת הכלכלה?

השרה שקד הודיעה ליו"ר הועדה כי היא תופיע בישיבה במקומה של דינה זילבר, בהתאם לתקנון הכנסת. אלא שגם זילבר מתכוונת להגיע לישיבה.

ערוץ 7 , כ"ה בכסלו תשע"ט

תגיע בניגוד לתקנון? זילבר
תגיע בניגוד לתקנון? זילבר
Photo by Hadas Parush/Flash90

משבר חוקתי בוועדת הכלכלה? ועדת הכלכלה של הכנסת בראשותו של ח"כ איתן כבל צפויה להתכנס הבוקר (שני) בשעה 11:00 לדיון בנושא הסכם החלב החדש.

לדיון, שמתנהל תחת הכותרת "הסכם החלב החדש, אסון לחקלאים במושבים", אמורה להגיע המשנה ליועמ"ש דינה זילבר.

זאת לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט החליט להופיע בעצמו לדיון אחר שמתנהל באותה שעה בוועדה לביקורת המדינה של הכנסת, במקום זילבר.

אולם, אמש הודיעה שרת המשפטים איילת שקד ליו"ר ועדת הכלכלה איתן כבל כי בהתאם לסעיף 123 לתקנון הכנסת, בכוונתה להגיע מחר לדיון בוועדה בנושא הסכם החלב, במקום המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר.

למרות הודעתה של שקד, הודיעה גם זילבר לח"כ כבל שבכוונתה להגיע לדיון בוועדה, זאת משום שלטענתה היא איננה מייצגת בדיון את השרה אלא את היועץ המשפטי לממשלה והיא כלל אינה כפופה לשרה.

אמש צייץ ח"כ כבל בטוויטר, "לפחות משהו טוב אחד יצא: כולם יבואו מחר לשמוע על המשבר במשק החלב ואולי סוף סוף החקלאים יזכו לתשומת לב הראויה להם. אני אכבד את מי שתגיע לדיון, בין אם שרת המשפטים ובין אם דינה זילבר ובין אם שתיהן תגענה".

לאחר מכן הוסיף כבל ציוץ בו נאמר, "משק החלב מעולם לא ידע ימים יפים כאלה כי מחר נכון לרגע זה יגיעו לועדת הכלכלה גם שרת המשפטים וגם עו״ד דינה זילבר, כנציגת היועץ המשפטי לממשלה".