בזכות מרב מיכאלי: גוברת ההתעניינות במרכזי "זהות"

מאות בנות המועמדות לשרות לאומי הגיעו ליום חשיפה ומיונים של מרכז זהות. מנכ"ל זהות: "הסרטון של מיכאלי הוסיף מועמדות".

רפאל לוי , כ"ה בכסלו תשע"ט

יום חשיפה ומיון למרכז זהות
יום חשיפה ומיון למרכז זהות
צילום: מרכז זהות

כשברקע עוד מהדהד הדיון הציבורי על דבריה של ח"כ מרב מיכאלי נגד השירות הלאומי התקיים אמש (ראשון) יום חשיפה ומיונים למרכזי זהות ומאות מועמדות הגיעו למרכז בלוד, שם נערכו המיונים.

הבנות שמעו דברי הסבר על מרכזי זהות ועל תהליך המיונים במליאת הפתיחה. הן נפגשו עם גלית, נציגת בית ספר ממלכתי מלוד, שהסבירה על חשיבות עבודתן של בנות השירות בהעצמת הזהות היהודית ציונית של הילדים.

משם המשיכו הבנות לסדנאות המיונים הכוללות מיון קבוצתי, ראיון אישי, ויריד חשיפה ל-64 מרכזי זהות מאילת בדרום ועד קצרין ומעלות בצפון.

לדברי מנכ"ל זהות, ישראל בן פזי, "הליך המיונים בזהות נועד ליצור התאמה מירבית בין אופי הבת הניגשת לשירות ובין אופיו של המרכז ושל מערכות החינוך בהם הוא פועל. מרכזי זהות רבים ומגוונים, כדי להצליח במשימת שיבוץ הבנות נדרשת מאיתנו עבודת דיוק והתאמה".

בן פזי התייחס גם לדבריה של ח"כ מיכאלי: "הסרטון המשתלח של ח"כ מיכאלי בבנות השירות, מעיד על בורות גמורה בנוגע לעבודתן. לשמחתנו הסרטון והשיח סביבו רק הוסיפו מועמדות בעלות מוטיבציה גבוהה לשירות ב'זהות' ".

רכזת הגיוס בזהות, נעמה תמיר, אמרה: "יום המיונים המוקדם הינו תחילתו של תהליך שכולל מיונים כלליים לזהות, תקופת סיורים במרכזים, ובחירת מרכז ספציפי לשירות. אנו מלווים את הבת לאורך הדרך בהכוונה אישית ע"מ למצוא את מקום השירות הנכון עבורה".