גוטמן, מתפטר
גוטמן, מתפטר צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה

עוד רעידת אדמה במכבי חיפה. לכזה בור מכבי חיפה עדיין לא הגיעה. אחרי שני משחקים בלבד שניהל ושלושה שבועות מאז מונה לתפקיד המאמן הראשי, הודיע היום (שני) מאמן מכבי חיפה אלי גוטמן כי הוא מתפטר מתפקידו.

הודעתו של גוטמן מכניסה לסחרור גדול את קבוצתו הירוקה מחיפה, כשזו עכשיו תצטרך לחפש מאמן שלישי העונה, לאחר שפיטרה לפני כן את מאמנה ההולנדי פרד רוטן.

התפטרותו של גוטמן מגיעה יומיים לאחר התבוסה בדרבי החיפאי בתוצאה 1:3 להפועל חיפה, ונראה כי גם להפסד הזה יש חלק לא קטן בהתפטרותו של המאמן שעזב את קבוצתו האחרונה לפני מכבי חיפה, הפועל תל אביב גם כן לאחר תבוסות קשות כשאז תירץ כי הוא משאיר את הקבוצה לעוזרו גיא לוזון באומרו: "ראיתי קבוצה של לוזון יותר מאשר שלי".

בהודעה הרשמית של מכבי חיפה נכתב: "בימים האחרונים עבר אלי גוטמן סדרת בדיקות ובהמלצת רופאיו החליט לפרוש מאימון פעיל בכדורגל. נשיא המועדון יעקב שחר עודכן כל העת על ידי המאמן והיום בצהריים נפגשו השניים, פגישה בה קיבל הנשיא את בקשתו של אלי לפרוש מאימון".

שחר אמר לאתר הרשמי של המועדון: "אין לנו צל של ספק שבריאותו של אדם היא מעל לכל, לכן ההחלטה המאולצת לקבל את בקשתו של אלי הייתה מתבקשת. שני הצדדים מאוד מצטערים על כך. היו לי תקוות רבות שבהנהגתו של אלי נעלה מחדש על דרך המלך. ראיתי את חדוות הנעורים והתשוקה חוזרת לאלי בתקופה שהיה פה. אני מאחל לו בריאות ואריכות ימים".

גוטמן אמר לאתר הרשמי של המועדון: "מבחינתי זו טרגדיה. סוף סוף הגעתי למקום שכה רציתי להיות חלק ממנו. אלו היו שלושה שבועות בהם פרחתי ושבה לי התשוקה לאמן כדורגל. חזרתי לאמן במועדון שבו התחלתי בליגת העל ובו אני מסיים את תפקידי כמאמן כדורגל".

איתי מרדכי, יעביר את האימון המסכם לקראת המשחק מחר נגד בני סכנין ויעמוד על הקווים במשחק עצמו.