"משגיחות? לא תהיה כשרות בצה"ל"

רבנים צבאיים במילואים אומרים כי לפחות 7 מ-14 הבנות שניגשו להתקבל כמשגיחות כשרות בצבא, אינן דתיות.

ערוץ 7 , כ"ה בכסלו תשע"ט

"משגיחות? לא תהיה כשרות בצה"ל"-ערוץ 7
מטבח צבאי, אילוסטרציה
ערוץ 7

רבנים צבאיים במילואים מדווחים כי לפחות 7 מתוך 14 בנות שניגשו להתקבל כמשגיחות כשרות בצה"ל התגלו כחילוניות, כך חשף הבוקר (שני) מנדי ריזל ברדיו 'קול ברמה'.

בתגובה לפרסומים הגיבו בצה"ל כי כלל הבנות המגיעות לקורס עומדות בתנאים שקבע הצבא "החודש עתידות להתגייס לטירונות, בנות המיועדות לתפקיד משגיחות כשרות. בסיום הטירונות ייפתח הקורס על פי המכסה שנקבעה בצה״ל. ההכשרה תתקיים במהלך חודש ינואר בבה״ד 11. כלל הבנות אשר מגיעות לקורס עומדות בתנאים שקבע הצבא".

הרב סא"ל במיל' רמי ראב"ד, רב חיל האוויר לשעבר, טען בראיון ל'קול ברמה' כי המהלך יהרוס את הכשרות בצה"ל.

"אם משגיחות הכשרות יכנסו לשירות, לא תהיה כשרות בצה״ל. לגברים קשה להתמודד עם התפקיד, לבנות עוד הרבה יותר", הסביר הרב ראב"ד את המורכבות.

בתגובה לפרסום תקף אורן הניג ממרכז ליב"ה את המהלך. "מדובר בצעד חמור ובתקדים מסוכן. הרבנות הצבאית בעצם הסכמתה בעל כורחה לפתיחת המסלול הזה, מעודדת בפועל את גיוס הבנות לצה"ל, ובמובהק בנות דתיות שהתפקיד מיועד להן, וזה כידוע, כנגד פסיקת הרבנות הראשית, בניגוד לעמדת הרבנות הצבאית עצמה ובניגוד לרוב מוחלט של רבני הציונות הדתית".

"להכניס בנות לתפקיד, שכל מי ששירת בצה"ל מכיר את האווירה הלא-צנועה שקיימת שם אפילו יותר מיחידות אחרות בצה"ל, זה חוסר אחריות משווע והתירוץ כאילו הן ישרתו במטבחים אזרחיים לא מרגיע בכלל כיוון שאף אחד לא יכול לשלוט על תהליכי השיבוץ בצה"ל לאורך זמן. ובפן השני, כפי שנאמר על ידי רבנים צבאיים בכירים זה יהרוס את הכשרות בצה"ל. אנו קוראים לרבנות הצבאית להתעשת ולעצור את המהלך חסר האחריות וחסר ההיגיון הזה", הוסיף הוניג.