ח"כ סמוטריץ': "רבני הציונות הדתית מגלים בגרות ואחריות"

''ללא היסוסים וללא משוא פנים. מוטי אלון צריך להיות מוקע מעל כל במה ומודר ומנודה מכל מעגל חברתי", אמר חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ'.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ו בכסלו תשע"ט

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) מתייחס בצהריים (שלישי) לתלונה החדשה שהוגשה לפורום "תקנה" נגד הרב מוטי אלון, שנבדקה על ידי שלושה רבנים בכירים בציונות הדתית.

''הציונות הדתית ורבניה מגלים הבוקר שוב בגרות ואחריות, מתייצבים לצידם של הנפגעים, ומוקיעים ללא פשרות את הפוגעים", אמר סמוטריץ'.

''ללא היסוסים וללא משוא פנים. מוטי אלון צריך להיות מוקע מעל כל במה ומודר ומנודה מכל מעגל חברתי", הוסיף חבר הכנסת.

מוקדם יותר הבוקר דיווחה מערכת התוכנית "עובדה" כי גבר צעיר העביר תלונה ל''פורום תקנה'' ולפיה הרב מוטי אלון פגע בו לטענתו במהלך השנה האחרונה. הצעיר הגיע לפורום לפני כחודש וחצי וסיפר כי יצר קשר עם הרב כדי להתייעץ עמו על רקע מצוקה שבה היה נתון.

לטענתו התקיימו ביניהם מספר פגישות שקיבלו אופי מיני והותירו את הצעיר נבוך ופגוע ממעשי הרב הנערץ עליו. הצעיר תיעד חלק מהמפגשים והעביר את התיעוד לפורום ''תקנה''.

הצעיר פנה לשני רבנים בציונות הדתית ואלו עימתו את הרב אלון עם הטענות. שני הרבנים וחברי פורום "תקנה" דורשים ממנו לעמוד בפני הציבור, לקחת אחריות על מעשיו, ולהתנצל גם על המקרים הקודמים. הרב אלון טרם נענה לבקשה.