"גלגול כספים בין ארגוני שמאל"

תחקירן של ארגון עד כאן תיעד מתנדבת בארגון 'רבנים לזכויות אדם' מספרת כיצד כסף מממשלה זרה עובר דרכם לגופי שמאל אחרים.

ערוץ 7 , כ"ו בכסלו תשע"ט

הכסף עובר בין ארגוני השמאל? אילוסטרציה
הכסף עובר בין ארגוני השמאל? אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

תחקירן של ארגון עד כאן חדר לארגון 'רבים לזכויות אדם', ותיעד מתנדבת מחו"ל מתארת כיצד מתקיימים שיתופי פעולה בין 'רבנים לזכויות אדם' לבין 'המוקד להגנת הפרט' וארגונים נוספים, כמו 'שוברים שתיקה'.

המתנדבת ציינה פרויקט משותף של הארגונים, עליו קיבלו סכום כסף גדול מממשלה זרה.

התחקירן שאל את המתנדבת "הבאת להם כסף?" והיא ענתה, "כן, הם חלק מהמענק הזה". הוא המשיך וניסה לברר "למה דרך כל זה ('רבנים לזכויות אדם')?", ונענה בתשובה: "פרויקט אחד, סכום כסף אחד גדול שקיבלנו מהממשלה הזרה, אותו העברנו ל'שוברים שתיקה' ו'המוקד'".

התיעוד על מעבר הכספים מצטרף לעובדה כי המימון העיקרי של 'המוקד', כ-85% לפי הדו"ח האחרון, מגיע ממדינות זרות ומהאיחוד האירופי. בין המדינות המממנות נמצאות שבדיה, נורבגיה, שוויץ, דנמרק, הולנד ועוד.

צחי דיקשטיין סמנכ"ל ארגון עד כאן מסביר את הממצאים. "לפנינו עוד הוכחה ניצחת למעורבות כסף אירופי המממן פעולות נגד מדינת ישראל. מדובר בגלגול כספים בין ארגון שמאל קיצוני אחד למשנהו, כולם ארגוני שמאל אנטי ישראליים שכל מטרתם פגיעה במדינת ישראל, הן בתדמיתה והן בכוח ההרתעה שלה, המובילים ופועלים יחדיו לפגיעה מכוונת וישירה בביטחונה של מדינת ישראל. אנו פועלים בדרכים שונות לחשיפת ועצירת פעילותם הרעה והמסוכנת לישראל".