עוואד הערב אחרי כיבוש השער
עוואד הערב אחרי כיבוש השער צילום: ערן לוף וצחי רייזל, האתר הרשמי של מכבי חיפה

עוד הצלחה לאפקט חילופי המאמנים. ארבעת הביקורים האחרונים של מכבי חיפה באצטדיון דוחא שבסכנין, הסתיימו בשלושה הפסדים ותוצאת תיקו אחת. דווקא הערב (שלישי) כשהיא בשיא השפל שלה, ללא מאמן נוסף העונה שעזב לאחר שני מחזורים בלבד, מול סכנין שהגיעה אחרי שני ניצחונות ליגה רצופים, הצליחה מכבי חיפה לצאת לראשונה מזה זמן רב מסכנין עם כל שלוש הנקודות.

בעוד בבית הפסידה חיפה את כל שלושת משחקיה האחרונים שם, בחוץ הירוקים מחיפה מרגישים הרבה יותר בנוח כשגם את שני הקודמים היא ניצחה בחוץ ובסך הכל היא סופרת אחרי משחק חוץ מוצלח נוסף, כבר חמישה משחקים רצופים ללא הפסד כאורחת.

חיפה הגיעה למשחק הערב במסגרת המחזור ה-12 בליגת העל בכדורגל, מחזור אמצע השבוע, כשהיא יודעת שמכאן יש רק לעלות ושחקניה יודעים כי הכל תלוי ברגליהם, זאת לאחר שאמש הודיע במפתיע מאמנם השני העונה, אלי גוטמן כי הוא מתפטר בשל מצבו הבריאותי ובהמלצת רופאיו.

ההודעה של גוטמן שמונה רק לפני שלושה שבועות, תפסה את שחקני חיפה בהלם, כשאלה שיחקו הערב בידיעה כי מאמן שלישי במספר העונה זה רק עניין של זמן.

ללא גוטמן, שניצח בכל ארבעת המשחקים האחרונים בהם אימן מול סכנין, הסתדרה מכבי חיפה לא רע מול סכנין החלשה. לאחר מחצית ראשונה רעה של שתי הקבוצות, התעוררו שחקני חיפה ושער של מוחמד עוואד בדקה ה-59 הצליח לפרוץ את הסכר.

בדקה ה-86 בישל שלומי אזולאי, קשרה של חיפה לשון וויסמן החלוץ שמקרוב נגח פנימה את מה שהיה השער האחרון במשחק. בסיום, 2:0 לחיפה שצוברת נקודות וביטחון דווקא בתקופה רעה שלהם ושלושה ימים לאחר התבוסה בדרבי החיפאי הראשון של העונה. סכנין? זו לא מצליחה לצבור ניצחון שלישי ברציפות, דבר שלא הצליחה להשיג בעונה שעברה ולא היה לה מאז חודשים ינואר-פברואר בעונת 2016/17.

במשחק נוסף שהתקיים הערב במסגרת המחזור ה-12 בליגת העל בכדורגל, ניצחה בני יהודה את עירוני קריית שמונה גם כן בתוצאה 2:0, מצמד שערים של החלוץ הלוהט ירדן שועה שעלה לראשות טבלת מלך השערים בליגת העל בכדורגל העונה.