ראש הממשלה וראש השב"כ, בטקס הענקת הפרסים
ראש הממשלה וראש השב"כ, בטקס הענקת הפרסים צילום: עמוס בן גרשום, לע״מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש שירות הביטחון הכללי נדב ארגמן השתתפו הערב (שלישי) בטקס פרס ראש הממשלה על הישג מודיעיני-מבצעי לשנים 2017-2018, שהתקיים במטה שירות הביטחון הכללי.

בטקס לקחו חלק נציגי גופי הביטחון הפועלים בשילוביות ובשיתוף פעולה עם שירות הביטחון הכללי.

הפרס מוענק אחת לשנתיים, כביטוי של הערכה על תכנון ברמה גבוהה, ביצוע מקצועי ללא דופי ותוצאה שיש בה משום תרומה משמעותית להשגת יעדי השירות בתחום הסיכול וביטחון המדינה.

בטקס הוענקו פרסים על שישה מבצעים פורצי דרך וחולקו תעודות הוקרה לעובדים ולעובדות שלקחו חלק בהובלתם.

המבצעים שנבחרו כמקבלי הפרס הינם המבצעים הייחודיים, המתוחכמים והיצירתיים ביותר שבוצעו בשב"כ בשנתיים האחרונות בתחום המבצעי, המודיעיני, הטכנולוגי והסייבר – בזירות קרובות ורחוקות.

בין המבצעים הזוכים בפרס: פיתוח יכולות טכנולוגיות מתקדמות בתחום הבינה המלאכותית (AI) ולמידת מכונה (ML), סיכול פעילות ריגול מול מדינת ישראל, מימוש מבצע להשגת נגישות למידע מודיעיני ערכי ופורץ דרך, סיכול מתמשך של תשתיות טרור מסוכנות אשר פעלו להוצאת פיגועים קשים ופיתוח דרכי פעולה חשאיות וכלים מבצעיים מול מגוון היריבים מולם מתמודד השב"כ.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר לאנשי השב"כ באירוע, "500 הוא מספר הסיכולים שלכם השנה. זהו מספר מדהים שאומר שמאות אזרחים ישראלים חבים לכם את חייהם. בהזדמנות זו אני רוצה להודות לכם מעומק ליבי על כך שאתם ממשיכים להדליק את האור ונלחמים יום יום בחשאיות, בתושיה, יצירתיות ומסירות אדירה. אני גאה בכם".

ראש שירות הביטחון הכללי נדב ארגמן הוסיף, "אנו חוגגים בימים אלה את חנוכה, חג הגבורה המעלה על נס את הנחישות, התעוזה והאמונה בצדקת הדרך. חג שמעיד על מורשת של ניצחונות והישגים".

"העשייה המיוחדת בגינה אתם זוכים בהוקרה היום, לא הייתה יכולה לקרות ללא הנחישות והשאיפה למצוינות הטבועות בכם. המצוינות מכילה בתוכה גם מרכיב של חדשנות ויצירתיות. היכולת ליצור יש מאין, לחשוב מחוץ לגבולות המוכר, להאמין ברעיון, גם אם הוא נראה מטורף בהתחלה, ולא להרפות נוכח הקשיים שמערימה הדרך. גם במבחן הזה עמדתם בהצלחה והוכחתם לכולנו שהשמים הם הגבול", סיכם ארגמן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו