בנט ורעייתו
בנט ורעייתו יחצ

מקורביו של איש העסקים שאול אלוביץ', שהמשטרה המליצה להגיש נגדו כתב אישום בתיק 4000, מספרים לראשונה את גרסתו לפרשה, שנחשפה בחדשות 2.

על פי הדיווח שהביא הערב העיתונאי עמית סגל, המקורבים סיפרו כי ראש הממשלה ביקש מאיש העסקים תיקונים באתר וואלה - בידיעות חדשותיות שלא היו לרוחו.

לדברי מקורבי אלוביץ' לנתניהו היו גם בקשות חריגות. "אלוביץ' עזר לביבי רק כשחשב שהוא צודק". למשל, יום אחד, הם מספרים, נתניהו ביקש ממנו לפרסם כתבה שגילת בנט, רעייתו של יו"ר הבית היהודי, הייתה שפית במסעדות לא כשרות. "הם לא הסכימו לפרסם דבר כזה".

לפי מקורבי איש העסקים היחסים בין נתניהו ואלוביץ' התחילו כמעט במקרה. "הקשר של אלוביץ ונתניהו החל לפני עשרים שנה, כששאול תרם למיזם מחשב לכל ילד, אבל בהדרגה הקשר התרופף. כשאבא של שרה נפטר הם באו לנחם. שרה וביבי אמרו: 'אולי תקפצו פעם'. הארוחה התעכבה ונקבעה לסוף 2012, ושניהם התלוננו בה ששופכים את דמם בתקשורת. נתניהו שאל את שאול: אתה שונא אותי? שאול אמר 'חלילה'. ביבי שאל: 'אתה שמאלן?' שאול אמר שלא. אז נתניהו אמר: "אז למה וואלה שונא אותי? אתם הרבה יותר גרועים מויינט", כך סיפרו המקורבים.

הם הוסיפו, "האמת היא שהסיקור בוואלה היה עוין לנתניהו. המנכ"ל אילן ישועה אמר שהוא רוצה להיות האתר המוביל בארץ. אז שאול אמר: בשביל זה צריך להיות במרכז, לא בקצה השמאל. שאול הוא מרכז ימין, עיצבן אותו שוואלה מדווחים על פיגוע דריסה כאילו זה תאונה. נתניהו היה מתקשר לשאול להתלונן על כתבות. שאול עסוק, הוא בכלל לא נכנס לוואלה. אז הוא הציע שהדובר של ביבי ידבר ישירות עם אילן או העורך".

"יש אתר שנכנס כל היום בראש הממשלה, שהוא גם שר התקשורת וימני. מה למען השם פסול בזה שהבעלים יבקש למתן את הביקורת על איש שהוא גם חבר שלו וגם רגולטור?", תהו המקורבים.

עוד אמרו המקורבים כי הוצע לאלוביץ' להיות עד מדינה נגד נתניהו ואז אמר בתגובה שהוא אינו מוכן לומר דברים שלא היו ולשקר. "מרגע שנתניהו הפך החשוד העיקרי, במשטרה העבירו את המסר: 'תהיה עד מדינה, תן את הראש של ביבי ותחסוך לך את הסבל והמשפט'. החברים והמשפחה אמרו לשאול: אם עשית משהו תגיד ותגמור עם זה, ונגבה אותך. הוא אמר לנו: 'אני לא יכול להמציא משהו שלא היה. אם המשטרה רוצה שאהיה עד מדינה – שתיתן לי אישור לשקר ואגיד מה שהם רוצים'".