אייכלר ללנדבר: אתם אחראים על ההסתה

"לא יתכן כשיפגעו בחרדים יעלה נציג חרדי לדבר וכשיפגעו ברוסים יעלה נציג רוסי. עלינו להתאחד נגד התופעה בכל הכוח", טען ח"כ אייכלר

מיכל לוי , כ"ז בכסלו תשע"ט

ח"כ ישראל אייכלר
ח"כ ישראל אייכלר
צילום: הלל מאיר/TPS

במהלך הצעה לסדר במליאת הכנסת האשים ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) את מי שכינה "המסיתים נגד חוק המרכולים" בכתובות הנאצה שפורסמו בשבוע שעבר נגד האוכלוסיה הרוסית באשדוד.

"אשדוד היא עיר שהייתה סמל למגורים משותפים ולשכנות טובה, כך היה לפני ארבעים שנה כשהגענו ונקלטנו על ידי יהדות המזרח וכשקלטנו אחר כך את עולי ברית המועצות, וכך זה נמשך עד היום", פתח ח"כ אייכלר.

בדבריו התייחס להאשמות חברת הכנסת לנדבר נגד המגזר החרדי: "ח"כ לנדבר מאשימה את מי שהתנגדו לפתיחת המרכולים בהלהטת הרוחות בעיר. היא מאשימה בעצם את עצמה, את מפלגתה, את ליברמן, שבאו לאשדוד בשבת לעשות בחירות ופוליטיקה על חוק לפתיחת המרכלים. אתם אלו שאחראים להצתת הרוחות בעיר. בבחירות ראיתי כתובות 'להציל את אשדוד מידי החרדים'.

"כל גזענות, אנטישמיות ושנאה נגד ציבור, הוא מעשה שצריך להוקיע והמשטרה צריכה להעניש על דברים כאלו בחומרה עד תום. זה לא רק רוסים, חרדים, ספרדים או אשכנזים. יש היום בתקשורת הישראלית היתר ליצור הסתה נגד יהודים - מה שבכל מקום אחר בעולם זה לא לגיטימי. חכם סיני אמר פעם לחכם מערבי: למה אתם מבינים שאם אדם נותן סטירה או אגרוף ברחוב למישהו, הוא פושע, ואם הוא משמיץ אותו ומבזה אותו ברבים והורס את חייו זה שונה? אצל הסינים זה אותו דבר. חכמה בגויים תאמין"

ח"כ אייכלר הוסיף: "בתקשורת, ברשתות החברתיות, נכתבות מדי יום תגובות הסתה שונות. העורכים מאשרים את הנאצות ואחראים לזה. עלינו לדעת, כי מי שפוגע באוכלוסייה כלשהו, יש להוקיע אותו בכל מקרה. דווקא בחברה כה מורכבת כמו החברה הישראלית, לא יתכן כשיפגעו בחרדים יעלה נציג חרדי לדבר, וכשיפגעו ברוסים יעלה נציג רוסי. עלינו להתאחד בעניין הזה ולעמוד נגד התופעה בכל הכוח."

את דבריו סיים בתקווה: "חנוכה זה זמן שמאחד את עם ישראל באור הניסים, ואני תקווה שלא נדע יותר הסתה נגד יהודים בארץ אבותיהם."