דנון והיילי בעצרת האו"ם
דנון והיילי בעצרת האו"ם צילום: שחר עזרן

משלחת ישראל לאו"ם יחד עם המשלחת האמריקנית מנהלות קרב דיפלומטי בימים האחרונים, כדי להשיג רוב בהצבעה שעתידה להתקיים היום (חמישי) בעצרת הכללית של האו"ם על הצעת ארה"ב לגנות את ארגון הטרור חמאס.

ההצעה תקרא לא רק לגנות את הארגון עצמו, אלא גם באופן ספציפי את ירי הרקטות לעבר ישראל ואת השימוש באזרחים למטרות טרור בגבול הדרום.

בנוסף, תדרוש ההצעה לעצור לאלתר את כל האלימות מצד חמאס כולל בלוני התבערה והצעדות לעבר הגבול.

השתדלנות הישראלית והאמריקנית הובילה לכך שרוב מדינות האיחוד האירופי הודיעו על תמיכה בהצעה.

הלילה כתב שליחו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, חשבון הטוויטר שלו כי "אנשים רציונליים וסבירים יכולים לדון על הדרך הטובה ביותר לעזור לפלסטינים בעזה. אבל בראש ובראשונה, עלינו להכיר בכך שהם משועבדים לחמאס. חמאס הוא הסיבה העיקרית לסבל שלהם".

"אם מדינות באמת מעוניינות לסייע לעזה, ולהתחיל את הדרך לשלום, עליהן להצביע בעד גינוי החמאס. כל דבר אחר לא עוזר לרצועת עזה ופוגע לחלוטין בשלום", הוסיף גרינבלט.

נזכיר כי האמריקנים הבהירו לנציגי המדינות איתן דיברו שאי תמיכה בגינוי חמאס, ייתפס מבחינת ארה"ב כהבעת תמיכה בארגון הטרור העזתי.

מנגד בחמאס פנו לאיראן באופן ישיר כדי שתנסה להפעיל את כל כוחה למסמוס הרוב המסתמן לטובת ההצעה. גם הרשות הפלסטינית, שאינה מצויה ביחסים טובים עם חמאס, פועלת נגד השגת הרוב.

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, אינו מתרגש מהניסיון לערב את איראן. "הפנייה לאיראן ולאו"ם מעידים על הפחד והמצוקה של חמאס מפני חשיפת הפנים האמיתיות של הארגון".

"השגרירה היילי ואני פועלים לגבש חזית אחת נגד חמאס כדי שהעולם יבין שאין שום הצדקה לעמוד מהצד ולהמשיך לגמגם בזמן שהוא יורה טילים על ישראל ומחזיק בשבויים ובגופות חללי צה"ל", דברי דנון.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו