התשובה ל-Airbnb: מתחברים למקורותמועצת יש"ע

יוזמה חדשה של ניר ברקת, ראש העיר היוצא של ירושלים ומועצת יש"ע מבקשת לשנות את מגמת הלינות ביהודה ושומרון מול תנועות החרם ולהגדיל את כמות התיירות ביו"ש.

קמפיין בינלאומי שיזמו ברקת וראשי מועצת יש"ע קורא לתיירים מכל העולם לבוא ולהתארח ביהודה ושומרון.

הסלוגן שנבחר לטובת הקמפיין "להתחבר במקורות" ("connect within the roots") ומטרתו לבטא את הערך ההיסטורי העצום שיש למדינת ישראל, במיוחד בחבל ארץ זה.

מארגני היוזמה מספרים כי כיום ישנם כ-120,000 לינות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן בשנה, באחוזי תפוסה שנעים סביב ה- 40%.

הקמפיין צפוי לחשוף מיליונים לאתרי המורשת, לסיפור ההיסטורי תנ"כי ולחיבור העמוק של עם ישראל לאזור, ומבקש להעלות את התפוסה ב-20% נוספים לפחות כשהוא מכוון ברובו לאוהבי ישראל.

בשיתוף עם רשת TBN, אחת מרשתות המדיה הגדולות בעולם וכלי תקשורת זרים רבים נוספים שכבר הביעו עניין, יערוך ברקת סיורים באתרי התיירות השונים ביהודה ושומרון וישים דגש על אתרים תנ"כיים לצד האטרקציות הרבות שיש לאזור להציע.

הסיור הראשון כבר התקיים ביום שישי שעבר בחבל בנימין בשיתוף פעולה עם ישראל גנץ, ראש המועצה האזורית בנימין. ברקת לן בישוב קידה ונהנה מחלק מהאטרקציות שיש למועצה האזורית בנימין להציע.

הסרטון הראשון בנושא כבר פורסם בפלטפורמות אינטרנטיות רבות לרבות פלטפורמות בעלות עשרות מיליוני עוקבים ברשתות החברתיות.

ברקת, שכבר ניהל בעבר מלחמות רבות נגד ארגוני ה-BDS סיפר על היוזמה. "הקמפיין שהושק בשילה הקדומה הוא התשובה הטובה ביותר לתנועת החרם. אנחנו רוצים לרתום תיירים מהעולם כולו ולצד ההגעה שלהם לירושלים קוראים להם להתחבר למקורות ביהודה ושומרון".

"המטרה היא ברורה מול אלו שמבקשים להחרים - להביא קהלים חדשים שיראו את המגוון ההיסטורי המרשים שיש לחבל הארץ הזה להציע לצד אטרקציות מרהיבות שמשלבות טבע ונופים עוצרי נשימה", הוסיף ברקת.

מ"מ מנכ"ל מועצת יש"ע יגאל דילמוני הוסיף כי "נסיונות החרם של Airbnb רק מעצימים את הפעילות התיירותית באזור. אנחנו שמחים על שיתוף הפעולה להגדלת מספר הלינות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן".

"ההיצע התיירותי הגדול שיש באזור הכולל אתרי תיירות ומורשת, אתרים תנ"כיים, מקומות לינה וחדרי אירוח, אטרקציות ומסלולים ימשוך עוד רבבות מבקרים לאזור. אני מזמין את אזרחי ישראל ואת אוהדינו מכל רחבי העולם לבוא ליהנות מאזור נפלא זה", דברי דילמוני.

עודד רביבי, ראש מועצת אפרת וראש אגף קשרי חוץ של מועצת יש"ע, מציין כי "מאכזב לראות שבגלל לחץ של קיצוניים Airbnb נכנעו ופגעו בעצם קיומם וייחודם - היכולת להפגיש אנשים, לגרום לשיח ולשאלות ולא רק לעשות כסף".

"אנו קוראים למי שרואים חשיבות בערכים אלו לבוא ולהתחבר למקורות ולאנשים הנפלאים של יו״ש, במקום בו הכל התחיל", סיכם.