נערכים לחורף: האם בדקתם את המצבר ברכב?

זה אף פעם לא נעים להיתקע באמצע הדרך, לא בערב חשוך וגשום ולא ביום סגרירי בצהרי היום עם השמש הקופחת על ראשנו.

תגיות: רכב תקלה
תוכן שיווקי , כ"ח בכסלו תשע"ט

רכב בגשם
רכב בגשם
צילום: אייסטוק

דמיינו לעצמכם את הסיטואציה הבאה: גשם זלעפות יורד מן השמיים, אתם נוסעים חזרה הביתה לאחר יום עבודה ארוך, חושך בחוץ והגשם מקשה גם כך על הראייה מבעד לחלון הרכב.

הגעתם לצומת, עצרתם ברמזור ופתאום – נכבה הרכב! אתם מנסים להישאר רגועים, מסובבים שוב את המפתח ומנסים להתניע. ככל שאתם מנסים יותר להתניע אתם מבינים שנתקעתם ואתם לא מצליחים להתניע את הרכב מחדש. אפילו האורות כבר לא דולקים ואתם תקועים באמצע הרמזור כאשר שיירה ארוכה של רכבים ונהגים עצבניים וחסרי סבלנות מחכים מאחוריכם. הרמזור מתחלף לירוק והצפצופים מגיעים מכל עבר ואתם לא מצליחים להתניע. כאן אתם כבר מתחילים להילחץ ומבינים כי זה שלא החלפתם מצבר לרכב בהכנת הרכב לחורף עולה לכם עכשיו ביוקר.

היערכות הרכב לקראת החורף:

ייתכן ואתם חושבים לעצמכם עכשיו "מדוע כולם מצפצפים לי ברמזור, זה יכול לקרות, נתקעתי ואם הם רוצים שיעקפו מהנתיב השני". בגדול אתם צודקים, אולם עמוק בפנים גם אתם יודעים שמדובר בתקלה לא נעימה, שהרי לא רק מה חושבים אחרים הוא מה שמעניין אותנו, אלא זה שבסך הכול רצינו להגיע מהר הביתה אחרי יום עבודה מתיש ומצאנו את עצמנו מבזבזים שעות בערב חשוך וגשם שמכסה אותנו עד שד עצמותנו. בזבוז הזמן, לצד תקלה שתפסה אותנו בהפתעה ואפילו הוצאה שלא היינו מוכנים אליה – תגרום לכך שהסיטואציה הזו תהיה כזו שנזכור לכל החיים ולא לטובה. היערכות מראש והכנת הרכב לחורף היא חיונית וקריטית לא רק למקרים כאלה אלא גם ברמה הבטיחותית.

עד כמה חשוב לשים לב למצבר הרכב?

אז נכון שאין צורך להחליף מצבר כל שנה וכי מצבר איכותי יכול להחזיק בין שנתיים ל-5 שנים, אולם אין זה אומר שאינכם צריכים להיות בבקרה על המצבר שלכם. בכל חצי שנה-שנה כדאי לבצע בדיקת חשמל למצבר ולוודא שהמתח שלו עובד כראוי. גם ככה אתם נמצאים במוסך לפחות פעם בשנה עבור הטסט אז כדאי לוודא זאת באותו הזמן. כאשר אתם מכינים את הרכב שלכם לחורף זוהי גם הזדמנות מצוינת לבדוק את המצבר והתקינות שלו. במידה והמצבר מתיישן כדאי להחליף אותו ולא לקחת סיכון שהוא פשוט ייכבה לכם יום אחד באמצע הכביש בחורף. המצבר אחראי על כל ההיבטים החשמליים ברכב ולכן ללא מצבר לא תוכלו להתניע את הרכב וגם לא להדליק אורות.

כמה עולה לי מצבר חדש?

עלות של מצבר נעה בין 300 ל-500 שקלים לערך, זאת במידה ואתם מגיעים למוסך לבצע את ההחלפה של המצבר. מצברים איכותיים יותר יכולים לעלות אף יותר כולל עבודה. לעתים רבות עדיף להשקיע עוד 100-200 שקלים במצבר איכותי שיחזיק עוד שנה-שנתיים מאשר לרכוש מצבר חדש בכל שנתיים. כאשר מדובר בשירות החלפת מצבר לרכב עד הבית או בדרך המחיר יעלה מעט בדרך כלל אולם לעתים העובד כבר נמצא בקרבתכם ולכן העלות תהיה זניחה יותר.

מה קורה אם נתקעתי באמצע הדרך?

זה אף פעם לא נעים להיתקע באמצע הדרך, לא בערב חשוך וגשום ולא ביום סגרירי בצהרי היום עם השמש הקופחת על ראשנו. כך או כך נזדקק לשירותי החלפת מצבר לרכב עד הבית שיוכלו להגיע עד אלינו כדי להחליף את המצבר.

השירות יסופק גם אם נתקעתם באמצע הדרך ולא רק בחנייה הבית. תוכלו להזמין את השירות לאורך כל שעות היממה ולקבל שירות גם אם נתקעתם באמצע הלילה. דבר אחד בטוח, אם אתם יכולים למנוע את המצב הלא נעים בהכנת הרכב לחורף ומעקב אחר המצבר שלכם – עשו זאת.