שיפוץ
שיפוץצילום: ISTOCK

רבים סבורים כי שיפוץ דירה גדולה הוא בהכרח פרויקט יקר יותר בהשוואה לשיפוצה של דירה קטנה, אולם לא תמיד כך הדבר.

בכתבה זו תמצאו מידע מפורט אודות הפרמטרים שלפיהם נקבע מחיר כל שיפוץ וכן המלצות לגבי הדרכים שבהן כדאי לפעול אם רוצים להשלים שיפוץ איכותי בלי לחרוג ממסגרת התקציב.

הפרמטרים לפיהם נקבע מחיר שיפוץ הדירה

גודלה של דירה הוא כאמור רק פרמטר אחד, ולאו דווקא המשמעותי ביותר. פרמטרים אחרים שחשוב לקחת בחשבון הם:

א. מיקום הדירה בבניין – במהלך שיפוץ דירה באופן טבעי נוצרות כמויות רבות של פסולת, ויש לפנותן. אם הדירה ממוקמת כך שניתן לבצע את הפינוי הישר אל מכולה שמוצבת ברחוב, הדבר מפשט את העבודה, חוסך זמן יקר ובהתאם גם כסף. אם לעומת זאת נדרש פינוי שקי פסולת באופן ידני מדירה שממוקמת בקומה הרביעית ואין בבניין מעלית, מן הסתם הדבר יוביל לעלות גבוהה יותר של רכיב זה בשיפוץ.

ב. אינסטלציה – במרבית המקרים שיפוצי דירות כוללים גם חידוש של תשתית יקרת ערך זו. אם נדרשת החלפה יחסית מוגבלת או נקודתית בלבד, בחדר הרחצה ו/או במטבח, המחיר יהיה נמוך יותר בהשוואה למצב שבו נדרשת החלפת כלל האינסטלציה מהשעון עד לדירה ומהדירה עד לדוד.

ג. חשמל – עוד תשתית חשובה שמשפיעה במידה ניכרת על מחיר שיפוץ הדירה. אם הלקוח מבקש לוח תלת פאזי חדש בתוך הנכס, ישנו צורך בחיווט מחדש של כל הדירה, והדבר כמובן מייקר את הפרויקט. אם לעומת זאת מתבצעות רק תוספות והזזות של שקעים וגופי תאורה, העלות תהיה נמוכה במידה ניכרת ותיחשב על פי מספר הנקודות.

ד. חיפוי רצפה – בכל שיפוץ דירה מחיר הפרויקט תלוי גם בחיפוי הרצפה הנבחר ובמצב הקיים. ניתן להדביק ריצוף על זה הקיים (פעם אחת בלבד), אבל אם כבר יש שתי שכבות של ריצוף ורוצים שכבה חדשה חובה קודם כל להסיר את השתיים הקיימות ולהחליף את החול, פעולה שמן הסתם מחייבת עוד זמן, שמטבעו מתורגם לכסף. אופציה זולה ויפה יכולה להיות פרקט למינציה, שאותו ניתן להניח גם על הריצוף הקיים ואפילו על שתי שכבות ריצוף.

איך לא לחרוג ממסגרת התקציב?

הבסיס להשלמת שיפוץ דירה משמעותי בלי להידרש לשלם על כך מחיר גבוה מדי הוא תוכניות מדויקות, כשבמסגרת התכנון נלקח כמובן בחשבון גם השיקול הכלכלי. אביב קופלר, בעלת “72 גג”, מתחייבת על שיפוץ דירה בזמן שיא, מלווה את בעלי הנכס בכל הרכישות הנדרשות להשלמת הפרויקט (מהחומרים הלבנים דרך הרהיטים וכלה בפריטים שישלימו עיצוב חדש ושובה לב) ועוזרת להם גם לחסוך כסף וגם להגיע לבית שמספק מקסימום נחת לכל מי שחי בו.

עוד על שיפוץ דירה תוכלו לקרוא בלחיצה כאן