לסייע לחקלאי הדרום וגם לזכות בדירה

כיצד מתמודד חקלאי אחד בדרום עם הטילים, הטרור החקלאי ועם חרם ארגוני ה-BDS? ואיך אפשר לעזור להם ולזכות בדירה?

בשיתוף קרן ''עם ישראל חי" , כ"ט בכסלו תשע"ט

אסף מנשה ממושב שדה משה בחבל לכיש, מגדל רימונים, אפרסקים, ענבים, פלפלים. בחודשים האחרונים הוא התמודד עם מציאות בלתי אפשרית: מצד אחד, הטילים והטרור החקלאי, ומצד שני חרם ארגוני ה-BDS על התוצרת החקלאית שהוא מייצא לאירופה, שפגעה קשות בעסק המשפחתי.

"העסק התחיל מאבא שלי, שעלה מטורקיה באונייה, עם דרכון מזויף, והגיע לירושלים. כשהיה קמפיין של בן גוריון, מהעיר לכפר, הוא הגיע למושב שדה משה והתחיל להרים פה את העסק הזה. היום אנחנו מגדלים 350 דונם רימונים, 250 דונם אפרסק, 100 דונם ענבים, פלפל בחממות", הוא מספר.

"עיקר הבעיות הן כשיש מלחמה עם הפלשתינאים בעזה. אנחנו חוטפים פה לא מעט טילים. כשאתה תחת אזעקות, הפועלים בורחים ומסתתרים. גם אם לא נופלים טילים ויש אזעקות, זה משבש את סדר היום ואת העבודה".

"הרימונים היו מיועדים בעיקר לייצוא. בעקבות החרם של ה-BDS, נפגע לנו ייצוא הרימונים באופן קשה. היו משלוחים שהלכו וחזרו ולא התקבלו בעולם וספגנו הפסדים גדולים. שמואל סקט מקרן עם ישראל חי יצר איתי קשר, ראה את הירידות שלי בשווקים. הוא בא לפה ונתן לי תרומות ועזר לי מאוד. הקמנו פה בעזרתו מטע רימונים. היינו במצב לא טוב והתרומות האלו ממש הרימו אותנו", אומר אסף.

קרן ''עם ישראל חי" שמסייעת לאסף ולחקלאים נוספים בעוטף עזה, ממשיכה במבצע שאלפים כבר נרתמו אליו: עוזרים לחקלאי עוטף עזה והדרום, ונכנסים להגרלה על דירת יוקרה חדשה לגמרי בלב ירושלים.

לתרומה ולהשתתפות בהגרלת הדירה לחצו כאן