מבצע מגן צפוני
צה"ל הציג מפה ליוניפי"ל: השמידו מנהרה בצד הלבנוני

אלוף פיקוד צפון מסר למפקד יוניפי"ל מפה של הכפר רמיה ובו מסומנת קבוצת בתים מהן נחפרת מנהרת טרור. יוניפי"ל נדרש לוודא את נטרולה.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , כ"ח בכסלו תשע"ט

צה"ל הציג מפה ליוניפי"ל: השמידו מנהרה בצד הלבנוני-ערוץ 7
אלוף הפיקוד ומפקד יוניפי''ל מביטים לעבר מנהרה
צילום: דובר צה"ל

מפקד פיקוד הצפון, אלוף יואל סטריק, נפגש בצהריים (חמישי) עם מפקד יוניפי"ל, הגנרל האיטלקי סטפנו דל קול.

במהלך הפגישה לקח אלוף הפיקוד את מפקד יוניפי"ל לסיור במרחב מנהרת הטרור ההתקפית של ארגון הטרור חיזבאללה, שנחשפה השבוע ונחפרה מהמרחב הדרומי של כפר כילא לשטח ישראל.

מפקד פיקוד הצפון הביע בשם צה"ל מחאה חריפה על הפרת הריבונות הישראלית ע״י ארגון הטרור חיזבאללה במטרה לפגוע באזרחים ישראליים וציין כי מדובר בהוכחה נוספת להפרות החמורות של חיזבאללה המתעלם באופן בוטה מהחלטות האו"ם – ובראשן החלטה 1701.

בצה''ל מדגישים כי האחריות על חפירת המנהרות על ידי חיזבאללה בדרום לבנון מוטלת על ממשלת לבנון.

מפקד פיקוד הצפון מסר למפקד יוניפי"ל מפה של הכפר השיעי רמיה ובו מסומנת קבוצת בתים מהן נחפרת מנהרת טרור התקפית נוספת לשטח ישראל ודרישה ברורה כי יוניפי"ל יוודא את נטרול המנהרה מהצד הלבנוני של הגבול וציין בפניו כי מי שייכנס לתוך המרחב התת קרקעי מסכן את חייו.

אלוף פיקוד הצפון העביר מסר ברור ולפיו ''האחריות לשלומם של תושבי דרום לבנון הגרים בסמוך לתת הקרקע החודר לישראל מוטלת על ממשלת לבנון''.

המנהרה הנחפרת מרמיה חצתה לשטח ישראל, אך לא מהווה איום מידי על תושבי ישראל. "צה״ל רואה בממשלת לבנון, צבא לבנון ויוניפי״ל אחראים על כל המתרחש בלבנון ובאכיפת החלטה 1701", נכתב בהודעת דובר צה''ל.