לא חסרים מועמדים
לא חסרים מועמדים צילום: קובי ריכטר/TPS

בנימין נתניהו לא יכול להישאר בתפקיד שר החוץ ושר הקליטה. הגיע הזמן לשחרר, ולהעביר את התיקים הללו לאנשים מנוסים ועם יותר זמן פנוי. ולא חסר למי.

אנחנו בתקופה ביטחונית ומדינית רגישה מאוד. נתניהו ללא ספק פורח בתפקיד שר הביטחון, חוקר טריטוריה חדשה וסביר מאוד שנראה אותו משפר ומקדם אותה - אבל בסופו של דבר זה יבוא על חשבון תחזוק המערכת המדינית והפוליטית.

נתניהו הוא ראש ממשלה טוב מאוד, והיה שר חוץ מצוין. אבל לאדם יש 24 שעות, וגם המוכשר ביותר צריך לישון כמה שעות בלילה כדי לתפקד טוב.

גם המוכשר ביותר לא יכול לנהל שלושה משרדי ממשלה עמוסים, בנוסף לתפקיד עמוס הפעילות של ראש הממשלה.

אגב, אם מישהו חושב שציפי חוטובלי מנהלת את משרד החוץ בשביל נתניהו, תרשו לי לגחך. לא הואצלה לה אף סמכות של השר, למרות ש"חוק ליצמן" מאפשר את זה, וברור גם שהיא לא יכולה לנהל את מדיניות החוץ של ישראל, והסתבכה כבר עם יהדות ארה"ב.

וזה לא שהסמכויות השונות של המשרדים מואצלים על אנשים רבים מצוות הלשכה. יואב הורוביץ ממלא כעת שלושה תפקידים קשים עד מאוד - ראש לשכת ראש הממשלה, ממלא מקום מנכ"ל משרד ראש הממשלה, וגם ראש לשכת שר הביטחון. יחד עם מזכיר הממשלה צחי ברוורמן הוא גם צריך את המערכת הפוליטית, בתקופה בה אין לראש הממשלה יועץ פוליטי במשרה מלאה.

הגיע הזמן לשחרר, ולפני שבג"צ מטעם לפיד או אדם אחר יאלץ את ראש הממשלה לפנות את משרד החוץ ומשרד הקליטה.

שר החוץ יכול להיות גלעד ארדן, ישראל כ"ץ, צחי הנגבי, ואפילו מועמד חיצוני, שלא נמצא כיום בפוליטיקה. לא חסרים אנשים מוכשרים, מתאימים, ראויים, מנוסים, דוברי אנגלית רהוטה, שבקיאים בזירה המדינית העולמית.

וכן, שרי הליכוד צריכים לדעת לקבל את האפשרות שייבחר מועמד חיצוני, כדי לא לטלטל את המערכת הפוליטית. היציבות של הממשלה חשובה יותר מקידום בשנת בחירות.

את משרד הקליטה אפשר גם לסגור, ולהעביר את תכולתו למשרד הרווחה או המשרד לשוויון חברתי.
למי שלא יודע, המשרד הפך בשנים האחרונות לזרוע פוליטית-ביצועית של אנשי "ישראל ביתנו", וכל פעילותו נועדה לחזק את בסיס הכח הפוליטי של ליברמן ואנשיו בקרב קהילת עולי מדינות ברה"מ, שנוטשים את המפלגות הסקטוריאליות ומעדיפים להצביע למפלגות הגדולות. סגירה שלו - תועיל לכולם.

פורסם בדף הפייסבוק של נחמיה גרשוני-איילהו

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו