בנט משיב לח״כ מיכאלי
שקרים, צביעות והסתה

שר החינוך ויו״ר הבית היהודי מגיב למתקפה החריפה של ח״כ מירב מיכאלי (המחנה הציוני) נגד בנות השירות הלאומי.

נפתלי בנט , כ"ט בכסלו תשע"ט

בשבוע שעבר חברת הכנסת מירב מיכאלי פתחה במתקפה פרועה עליי ועל בנות השירות הלאומי.

בסרטון שהפיצה ברשתות החברתיות אמרה מיכאלי בין היתר: ״יש לכן\ם ילדה או ילד בחינוך הממלכתי? תקשיבו איך בנט והבית היהודי שוטפים להןם את המוח... בנות השירות האלה מסיתות את הילדים והילדות שלכם\ן נגדכם\ן״ (השיבוש במקור)

שמעתי והזדעזעתי. חברת כנסת בישראל מסיתה נגד הסיירת החברתית ביותר של מדינת ישראל, נגד בנות יקרות שמתנדבות בימים ובלילות בבתי החולים, בפריפריה, בתנועות הנוער, בעבודה עם ילדים בסיכון וברשימה ארוכה של מפעלי חסד וצדקה שקצרה היריעה מלהכיל.

לא מדובר בפליטת פה או בטעות בניסוח, כי אם בטקסט שנכתב מראש, הוקלט והופץ לעשרות אלפי אנשים.

מה בינו ובין המציאות? כלום. הסרטון של גברת מיכאלי מלא בשקרים, תאוריות קונספירציה, התעלמות מעובדות פשוטות, צביעות והסתה.

לא די בפרשנות האומללה שנתנה לפועלן הקדוש של בנות השירות הלאומי, מיכאלי אף התעלמה מהפרטים הבסיסיים ביותר ושכתבה את העובדות כך שיתאימו למציאות המעוותת שרצתה ליצור. כך למשל, אמרה ״תרבות יהודית ישראלית הוא מקצוע חדש שבנט הכניס – אבל הוא לא הכניס עוד שעות או הכשרה למורות ולמורים כדי ללמד אותו. הוא הכניס בנות שירות לאומי מעמותות שלא לוקחות על זה כסף מבית הספר״.

אמרה ושיקרה.

ובכן, ח״כ מיכאלי, להלן העובדות: לא בנות שירות, לא בחינם, כן מורים שעוברים הכשרה מקיפה, רובם המוחלט לא דתיים, יש שעות ותקנים וזאת בנוסף למלגת עידוד למורים שיבחרו ללמוד לתואר שני או לתעודת הסמכה במקצוע.

האמת, די לקרוא את תגובות המורים והמורות ברשתות החברתיות על מנת להבין את גודל השקר וראוי שתתנצלי גם בפניהם.

נראה כי במלחמה נגד ״ההדתה המדומה״ מיכאלי ואחרים סיגלו לעצמם דפוס שבו הכל מותר - להשתלח, לסלף, להכליל ציבור שלם ואת נשותיהם הכפופות להם (כלשונה), לפגוע בבנות צעירות שמשרתות את עם ישראל במסירות ובאמונה ולהסית כנגדן.

חשוב להבין שמיכאלי לא לבד: הסרטון הזה הוא רק חלק קטן מהתקפות שהולכות ומתעצמות על ידי ארגונים המבקשים למחוק כל סממן יהודי ממדינת ישראל, בצבא, בחינוך ובמרחב בציבורי.

מדובר במספר ארגונים ועמותות כדוגמת ״מולד״, ״הפורום החילוני״, ״בממלכתיות״ ו״הברית הישראלית״ שבעזרת ״מחקרים״ מטעמם מנסים להוכיח את מה שהמציאות בשטח מפריכה. כל בדל של יהדות זוכה לזעקת גוועאלד. במקביל, הם פועלים בכל הכח להביא לסגירתה של מכינת עלי, על ידי יצירת דה-לגיטימציה לרבניה ותלמידיה, מטובי בניה של ארצנו. הם אף פנו לבג״צ בדרישה שמשרד החינוך בראשותי יפסיק את התקציב המגיע לה על פי חוק. לא במשמרת שלי.

כמובן שכל מתקפה בנושא זוכה לסיקור תקשורתי בולט וכך קמפיין ה״הדתה״ מוצא את דרכו להמוני בתים במדינת ישראל. לאט לאט השקר מחלחל. בישראל 2018 קונספירציית ״ההדתה״ הפכה לעובדה מוגמרת, עד למצב שבו, עיניכם הרואות, חברת כנסת יושבת במשך דקות ארוכות, מישירה מבט למצלמה ובקולה מסיתה נגד אלפי בנות השירות הלאומי שעושות טוב לעם ישראל. בן זוגה של מיכאלי, הימור שלי, יעשה ממילים אלו בוודאי מטעמים בתכנית הסאטירה השבועית בהנחייתו, תכנית שמזמן כבר סימנה לה למטרה את מפלגת ׳הבית היהודי׳ והציבור המסורתי בישראל. האמנת ? חטפת. כך שליין, כך גם מיכאלי.

עלינו להבהיר לכולם שאסור להפיץ עלינו שקרים, שאסור לפגוע בבנות השירות הלאומי, אסור להנדס נתונים, והציונות הדתית לא תשתוק כאשר פועלים לסגור את מכינת עלי.

אך מה הדבר החשוב ביותר?

להמשיך. להמשיך להוסיף אור שיגבר על החושך. להמשיך לתרום למדינה שלנו. להמשיך להתייצב בכל מקום בו צריך. להמשיך לעזור בחינוך בפריפריה, אצל ילדים בסיכון ואצל ילדים עם מוגבלויות. זו הדרך האמיתית שלנו.

אני וחבריי במפלגת ׳הבית היהודי׳ נמשיך לפעול בחינוך, במשפטים ובכנסת ובכל התחומים לאור ערכי אהבת עם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל.

שבת שלום.

(פורסם בעלון השבת "מצב הרוח")