איילת שקד
איילת שקד צילום: ששון תירם

העיתונאי הוותיק נחום ברנע, איש "ידיעות אחרונות", מבועת מהאפשרות שאיילת שקד תהיה ראש הממשלה ביום מן הימים, אך מעריך כי היא לא תתמודד מול נפתלי בנט.

ברנע התארח בתוכנית "ציפורי לילה" בגלי צה''ל, ואמר שם כי שרת המשפטים מסיעת הבית היהודי ''היא בנאדם רציני שחושב במושגים עניינים, יש לה סדר יום והיא רוצה להשיג אותו. היא באמת רוצה לשנות דברים במדינת ישראל''.

"אבל היא תהיה ראש ממשלה רעה מאוד, היא מסוכנת מאוד בגלל מה שעשתה ובגלל מה שרצתה לעשות", תקף ברנע. ''היא אולי התלמידה הכי חרוצה בכיתה, לשונה נקייה, אנחנו חיים בעידן של פוליטיקאים שמהר מאוד יורדים לביוב בדרך שבה הם מדברים על עמיתיהם ויריביהם, היא מאוד נמנעת מזה ויש בה אמינות שזה לא דבר שכיח במקומותינו אבל בוא נדבר על סדר היום שלה ומה שעשתה''.

העיתונאי הוותיק מספר על מינויי השופטים שביצעה השרה שקד בבית המשפט העליון, ומזכיר את הסערה סביב פסק הדין שנתנו לפני כשבועיים השופטים אלכס שטיין ודוד מינץ. ''אנשים הזדעזעו מפסק הדין של בית המשפט העליון... מה יש מעבר לזה? יש שני שופטים חדשים שהיא דחפה אותם בברית מאוד בלתי קדושה עם יו''ר לשכת עורכי הדין, והם לא שמרנים.

"היא אומרת שהם שמרנים אבל זו אמירה הפוכה מהמציאות. הם מהפכנים, הם שופטים שרוצים להחזיר אותנו לא לבית המשפט של 1949 אלא לבית המשפט של לפני 500 שנה. מה זה הדבר הזה? פסק הדין הזה היה איזה סוג של... נורה אדומה, מין חשיפה של תוצאות התהליך שהיא מובילה".

לדברי ברנע, המהלכים שמובילה השרה שקד ''מסוכנים והופכים את בית המשפט העליון ללא חשוב''.

''היא לא בחורה של סקנדלים, היא בנאדם רציני, היא לא הבית היהודי, היא ליכודניקית מהצד היותר רדיקלי של הליכוד'', טען.

על האפשרות ששקד תתמודד ראש בראש מול בנט אמר ברנע כי ''עד היום היא גילתה לויאליות יוצאת דופן לבנט, ואני חושב שקודם כל זה מוכיח משהו טוב על האופי שלה ובכל זאת במפלגה דתית קשה לדמיין מנהיגה חילונית.

''המפד''ל שהיא הבסיס של הבית היהודי היא מפלגת מורים מאוד שמרנית, הם לא מדמיינים מצב שהם יהיו באופוזיציה. אני לא רואה אותה מתמודדת מולו על ראשות הבית היהודי אבל אם יש תוכנית אסטרטגית באמת, אז התכנית היא לחבור עם המפלגה לליכוד ולרוץ על המשרה הגבוהה ביותר''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו