העיירה נפרוויל בחורף
העיירה נפרוויל בחורף צילום: iStock

בעוד בישראל שטופת השמש אנחנו חושבים שחנוכה של 15 מעלות ביום זה חורף, יש מקומות בהם המעלות בחג יורדות מתחת לאפס.

אחד מהמקומות האלו היא העיר נפרוויל שבמדינת אילינוי. בית חב"ד שבעיר החליט לנצל את מזג האוויר הקפוא לטובתו, והקים חנוכיית קרח בגודל של כמטר וחצי ברחוב, שמפרסמת את נס חנוכה ברבים.

מסורת חנוכיית הקרח בנפרוויל התחילה כבר בשנה שעברה. שליח חב"ד בעיר, הרב מנדי גולדשטיין, חיפש רעיון מקורי שיעורר את הקהילה היהודית להתעניין בחנוכה ותקרב את בני הנוער לחג. הרב גולדשטיין החליט לבסוף לשכור את פסל הקרח העולמי דן רבהולץ, וביקש ממנו ליצור חנוכיית קרח ענקית שתודלק ברחוב ותפרסם את הנס.

רבהולץ נענה לאתגר. להרכבת חנוכיית הקרח הובאו שלושה גושי קרח גדולים לרחוב ועליהן התחיל האומן לעבוד לעיני העוברים והשבים. רבהולץ חיבר תחילה את גושי הקרח באמצעות להביור קטן שהמיס קצת את הקרח, ולאחר מכן התחיל לפסל את מבנה החנוכייה בעזרת חיתוכים עדינים במסור החשמלי. על מנת שהקרח לא יומס מהנרות, הוחלט להשתמש בלפידי עץ שירחיקו את הלהבות מהקרח, וישאירו את החנוכייה שלמה.

הצלחת חנוכיית הקרח היתה מיידית. כלי התקשורת המקומיים סיקרו את אירוע ההדלקה, ורבים הגיעו לצפות בפיסול בקרח ובנרות החנוכה שהודלקו מעליו. השנה, החליט בית חב"ד לשחזר את ההצלחה של שנה שעברה ולנסות להפוך את חנוכיית הקרח למסורת קבועה. אומן הקרח הוזמן בשנית, והרחוב הקפוא הואר שוב בנרות החנוכה.

ככל הנראה עד השנה הבאה החנוכייה כבר לא תשרוד, אבל בית חב"ד כבר מבטיח שגם שנה הבאה תוקם במקום חנוכיית קרח שתחמם קצת את הרחוב.רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו