נתניהו "קובר" את חוק סינון אתרים

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (ראשון) בישיבת שרי הליכוד ל"חוק הפורנו" שמקדמים חברי הכנסת מיקי זוהר ושולי מועלם.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , א' בטבת תשע"ט

אינטרנט
אינטרנט
צילום אילוסטרציה: Istock

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (ראשון) בישיבת שרי הליכוד לחוק שמקדם ח"כ מיקי זוהר המבקש לצנזר אתרי זימה ברשת האינטרנט.

"אני מוטרד מחוקים שמבקשים לצנזר רשתות חברתיות ואינטרנט. עצרתי בזמנו את 'חוק הפייסבוק' למרות שכוונת החקיקה הראשונית של גלעד ארדן הייתה טובה. אותו דבר נכון גם על מה שמכונה 'חוק הפורנו'. אנחנו לא רוצים שילדים ייחשפו לתכנים פוגעניים אבל החשש שלי הוא שלאינטרנט, מרחב שבו אין רגולציה ממשלתית, תכנס רגולציה", ציין ראש הממשלה.

"מי יקבע איזה תוכן מותר ואיזה תוכן אסור? מי יקבע את הפרשנויות? אני אפגש עם ח״כ מיקי זוהר כדי ללמוד את החוק ולראות איך אפשר להתגבר על החשש הזה. צריכים להיזהר מאוד מכניסה של רגולטור למרחב הזה", הוסיף נתניהו.

ח"כ מיקי זוהר הגיב "הנוסח הסופי של החוק מצויין ואני בטוח שרה"מ יתמוך בו. המטרה היא אך ורק הגנה על קטינים ומתן אפשרות לבגיר להכריע בעבור עצמו. אין ראוי מזה למען ילדי ישראל והבטחת עתידה של החברה שלנו בכל מה שקשור למניעת הטרדות מיניות והחפצת נשים".

נציין כי על פי ההצעה החדשה ספקיות האינטרנט לא יחסמו את הגישה לפורנו באופן אוטומטי, אלא ישלחו ללקוחות הודעות ובהן יידעו אותם על האפשרות לחסום את האתרים.

לפי ההודעה שתישלח, הלקוחות יוכלו לבחור מתוך שלוש אופציות: סינון מלא מפורנו, סינון עם קוד שמאפשר גלישה לבגיר בלבד ואפשרות שלא להיות כלל בשירות. ההצעה מפרטת כי אם אחרי שלוש פנויות למנוי לא יתקבל מענה אזי הוא יהיה מסונן חלקית, כלומר יידרש להציג קוד באופן אוטומטי.

כמו כן, הלקוחות שביקשו שלא להיות תחת סינון כלל יקבלו פעם בשלושה חודשים הצעה מחודשת לסינון.