נתניהו: לא מתנים את "חוק סער" בכלום

ראש הממשלה התייחס לקידום "חוק סער" בשיבת שרי הליכוד והבהיר, הליכוד איננו מתנה את התיקון לחוק הנשיא בשום חוק אחר".

ערוץ 7 , א' בטבת תשע"ט

נתניהו: לא מתנים את "חוק סער" בכלום-ערוץ 7
בלי תנאים. נתניהו
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (ראשון) במהלך ישיבת שרי הליכוד לדיווחים השונים אודות "חוק סער" שיגביל את שיקול דעתו של הנשיא בנוגע להטלת הרכבת הממשלה על חבר כנסת.

"יש לקונה בחוק שצריכים לתקן, זה ברור, אבל ראיתי דיווח על כך שנשיא המדינה מתכוון להטיל את הרכבת הממשלה בכל מקרה על מי שיקבל את רוב הממליצים", אמר נתניהו.

"אני מברך על כך, ובכל מקרה מבהיר שהליכוד לא מתנה את תיקון החוק בעד קידום כל חוק אחר", הוסיף ראש הממשלה.

נתניהו התייחס בישיבה גם לשיחתו עם נשיא רוסיה פוטין ולמבצע להשמדת מנהרות חיזבאללה, "אנחנו דוחפים את איראן מחוץ לסוריה בהצלחה גדולה ועוד לא גמרנו את זה. דיברתי עם פוטין גם על כך. אנחנו פועלים לנטרל את הטילים המדויקים בלבנון ואת המנהרות של חיזבאללה. אנחנו מקדמים בהצלחה סנקציות נגד חיזבאללה ונגד איראן. לכן אין לנו עניין שהחזיתות הפלסטיניות יידלקו בזמן הזה, אבל אם לא תהיה ברירה - אנחנו היום במצב לעשות הרבה יותר במבצע צבאי בעזה אם נדרש לכך, כי ניצלנו ואנחנו מנצלים את הזמן להיערכות. הקבינט כבר קיבל על כך עדכון ראשוני".

נזכיר כי התיקון לחוק שזכה לכינוי "חוק סער" קובע כי נשיא המדינה יוכל להטיל את הרכבת הממשלה רק על חבר כנסת שהוא ראש מפלגה.

זאת בניגוד למצב הקיים כיום, בו רשאי הנשיא על פי חוק להטיל את הרכבת הממשלה על כל אחד מ-120 חברי הכנסת.

מוקדם יותר הבוקר דווח ברשת ב' כי ח"כים מסיעות כולנו והבית היהודי הציעו בשיחות סגורות לליכוד להעביר בהסכמה את "חוק גדעון סער" בשלוש קריאות - זאת בתמורה לקביעת מועד מוסכם לבחירות על ידי כל מפלגות הקואליציה.