נרות חנוכה בבית הלבן
נרות חנוכה בבית הלבן Reuters

מנכ"ל ארגון OU בישראל, הרב אבי ברמן, היה מהישראלים הבודדים שהשתתפו בטקס הדלקת נרות חנוכה בבית הלבן שנערך ביום חמישי האחרון במעמד הנשיא דונלד טראמפ וסגנו מייק פנס.

"היה ערב מרגש ומיוחד שבו ראינו איך הקשרים בין הבית הלבן והקהילה היהודית הם עוצמתיים ביותר", סיפר ברמן. ''הדברים שנאמרו על ישראל והקהילה היהודית היו אוהדים ביותר, אולם האהבה שהורגשה הייתה גדולה מהמילים.

''שמחתי מאוד לייצג את הקהילה האמריקאית בישראל, והבעתי בפני כולם את תודתה הגדולה של ישראל על הדאגה למדינה ולאינטרסים שלה, הן בהעברת השגרירות לירושלים והן בפרישה מהסכם הגרעין והפעלת הסנקציות על איראן", הוסיף.

באירוע השתתפו בכירי הקהילה היהודית-אמריקנית וניצולי שואה שהוזמנו על ידי הנשיא טראמפ ורעייתו מלניה.

"לפני יותר מ-2,000 שנה, חבורה של פטריוטים יהודים בהנהגת יהודה המכבי השיבה לעצמה את חירותה מדיקטטור מדכא שרדף את העם היהודי ובזז את בית המקדש", אמר טראמפ באירוע, שציין כי העם היהודי בכל ההיסטוריה שלו סבל מדיכוי ואלימות, "אך לנוכח הקשיים הללו העם היהודי התגבר ושגשג".

טראמפ נזכר בביקורו בפיטסבורג, שם נפגש עם חברי הקהילה היהודית לאחר הטבח בבית הכנסת "עץ החיים".

"הדרך שבה הם קמו באומץ מהטבח היתה משהו שהיה מדהים מאוד לראות. הרב של בית הכנסת הוא אדם גדול. בעקבות ההתקפה המרושעת הזאת, חזרנו על המחויבות שלנו להתעמת עם האנטישמיות בכל מקום שהיא מתרחשת", אמר טראמפ. "אנחנו חייבים להשליך את השנאה המרושעת הזאת מהעולם".

"הממשל שלי תמיד יעמוד לצד ידידתנו ושותפתנו היקרה, מדינת ישראל", הכריז נשיא ארצות הברית.

הוא ציין כי ארה"ב עזבה את הסכם הגרעין עם איראן, אותו הגדיר "הסכם איום שמעולם לא היה צריך להיחתם" והוסיף כי ממשלו "הטיל את הסנקציות הקשות ביותר שאי פעם הוטלו על איראן".

"אסור לנו לאפשר לאיראן לרכוש נשק גרעיני או פצצה גרעינית. אנחנו לא יכולים לתת למשטר שצועק 'מוות לאמריקה' ומאיים על ישראל כל הזמן להחזיק בנשק הקטלני ביותר בעולם. לא נאפשר לזה לקרות".

"האנושות אסירת תודה לעם היהודי על תרומותיו המדהימות לאמנות ולמדע, להיסטוריה, לתרבות ולחברה. היום אנו מחדשים את הכרת התודה על הדברים הללו, ואנו מאשרים מחדש את הסולידריות הבלתי מעורערת שלנו עם העם היהודי", אמר טראמפ, שחתם בברכת "חנוכה שמח!".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו