"גיס חמישי" בעיריית חיפה

השר אלי כהן תוקף את כוונתה של ראש העיר חיפה עינת קליש למנות את רג'א זעאתרה לסגנה. "פעיל BDS שתומך בארגוני טרור''.

עדו בן פורת , א' בטבת תשע"ט

אבי גבאי ועינת קליש
אבי גבאי ועינת קליש
Photo by Meir Vaknin/Flash90

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן (כולנו) הגיב על כוונתה של ראש העיר חיפה עינת קליש למנות את רג'א זעאתרה לסגן ראש העיר.

"מחנה ציוני? או רשימה משותפת. ראשת עיריית חיפה מחוייבת קודם כל, כמו כל אזרח, בראש ובראשונה למדינת ישראל והניסיון להתחבא מאחורי הסכמים ומחויבות קואליציונית הוא מגוחך", אמר כהן.

לדבריו, ''פעיל BDS שתומך בארגוני טרור לא יכול לכהן כסגן ראש עיר בישראל. ככל שלא נתונה הסמכות בידי שר הפנים למנוע מינוי שכזה יש לקדם חקיקה שתאפשר זאת בהקדם. דו קיום כן, מינוי של גיס חמישי הפועל לחרם על ישראל זה אבסורד ואות קלון שיש להסיר".

מוקדם יותר הבהירה קליש כי היא עומדת מאחורי המינוי על אף העובדה שרג'א זעאתרה השמיע התבטאויות חמורות, כאשר אחר מהן היא "הציונות ביצעה טיהור אתני כמו דאעש".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס למינוי בישיבת הממשלה הבוקר. "ניסיתי לתפוס את ראש עיריית חיפה, עינת קליש כדי לבקש ממנה לבטל את מינוי סגן ראש העיר שתומך בחיזבאללה וחמאס, שמצהירים שבכוונתם להשמיד את מדינת ישראל, ואני מקווה שהיא תיענה לבקשה.

"אני שמח שחברנו אריה דרעי התחיל כבר לטפל בנושא ואני יודע שגם רבים אחרים התבטאו בו. זה דבר שאינו מתקבל על הדעת ומכיוון שהוא אינו מתקבל על הדעת הוא גם לא יתקיים, אני משוכנע בזה".

בתגובה מסר זעאתרה: "אני לא חבר לא בחמאס ולא בחיזבאללה, אלא במפלגה הקומוניסטית הישראלית ובתנועת חד"ש שדוגלות בשלום, בשוויון ובאחוות העמים. נתניהו וממשלתו המושחתת מנסים להסיט את דעת הקהל. הסכנה האמיתית לעם בישראל לא נמצאת בעיריית חיפה, אלא ברחוב בלפור 10 בירושלים. כשאני אהיה סגן, סביר להניח שנתניהו ודרעי כבר יישבו בכלא".