נגמרו התירוצים לנתניהו

במחנה הלאומי דורשים מראש הממשלה ושר הביטחון נתניהו להילחם בטרור. "עד היום היה לך את מי להאשים באוזלת היד הביטחונית''.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , א' בטבת תשע"ט

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) הגיב לפיגוע שאירע הערב (ראשון) בצומת עפרה בבנימין, שבו נפצעו שבעה בני אדם בהם אישה בת 21 במצב קשה.

"‏עוד יום, עוד פיגוע. אדוני ראש הממשלה, עד היום היה לך את מי להאשים באוזלת היד הביטחונית. זהו, נגמרו התירוצים. כנס לחדר עם שר הביטחון ותביא ביטחון. תפקיד שלך, אחריות שלך. חיי אזרחי ישראל אינם משחק. איחולי רפואה שלמה לפצועים", אמר סמוטריץ'.

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, קרא לצאת לפעולת תגמול נגד הרשות הפלסטינית. "לצערי הרב גם לאחר הפיגוע הנוראי באיזור התעשייה ברקן וגם לאחר הפיגועים שהיו אחריו בצומת חטיבת שומרון ובצומת גיתי אבישר לא נעשו פעולות תגמול של כוחות הביטחון נגד הרשות הפלסטינית וקיני הטרור.

''השיטה של ההכלה לא עובדת. השיטה של הטיפול הכירורגי במפגעים איננה מספיקה. ממשיכים במדיניות הזו ואנחנו סופגים עוד פיגוע קשה הערב ואני לא יכול להבטיח שלא יהיו עוד פיגועים נוספים רצחניים כאלו", אמר ראש המועצה.

''אני קורא לראש הממשלה, שהוא גם שר הביטחון, להורות לצה"ל לצאת הלילה לפעולת תגמול כנגד הרשות הפלסטינית באיזור שבו יצאו המחבלים המרצחים הללו. צריך לטפל בהם כפי שהיינו מדינה קטנה. אנחנו מדינה גדולה וחזקה ואנחנו מאבדים את ההרתעה. דבר שמביא פיגוע אחרי פיגוע", הזהיר דגן.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ אמר כי "מדובר באירוע קשה מאוד שלצערנו מחזיר אותנו כמה חודשים לאחור. אני מצפה מראש הממשלה, שהוא גם שר הביטחון, להורות לצה"ל לבצע טיפול שורש בתשתיות הטרור שבכפרים הערבים ולבער את תאי המחבלים שם.

''תשובת ממשלת ישראל לפיגוע המתועב חייבת להיות החלטה עכשיו על הסדרה מלאה של היישוב עפרה ואישור מיידי של אלפי יחידות דיור בבנימין כדי להעמיק את השורשים שלנו כאן. מועצת בנימין תעמוד לצד משפחות הפצועים ותעניק כל סיוע שיידרש עד להחלמתם המלאה והמהירה בעזרת ה'", הוסיף ראש המועצה.

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) אמר בעקבות הפיגוע כי ''מול התגברות הפיגועים והנפגעים בעת האחרונה ביו"ש, משרד הביטחון וצה"ל מציגים קיצוץ תקציבי, קיצוץ בכוחות ובמרכיבי הביטחון. זו פשיטת רגל של הערכת המצב התקציבית והמבצעית, במשימת ההגנה על יישובי ותושבי יהודה ושומרון.

"מחוייבות ממשלת ישראל, משרד הביטחון וצה"ל, להגן על תושבי הצפון, הדרום ויהודה ושומרון, מתוך אותה אחריות והערכת מצב של העמדת תקציבים וכוחות. אדרוש מחר דיון דחוף בנושא, בוועדת החוץ והביטחון, על תכניות קיצוץ הסד"כ ביו"ש וקיצוץ תקציבי בהגנת היישובים ובמרכיבי ביטחון, בגיזרה בה יש עליה בכמות הפיגועים והנפגעים", הוסיף יוגב.

השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל (הליכוד) הגיבה לפיגוע שאירע בצומת עפרה בבנימין. ''איזה מן עם הגיבורים שלו הם אנשים שיורים באישה הרה באמצע הלילה. איך הם רוצים שאי פעם נעשה איתם שלום?", כתבה גמליאל בטוויטר. ''מצטרפת לתפילות עם ישראל לרפואת כל הפצועים ומחזקת את כוחות הביטחון שיגנו עלינו מהמחבלים הברברים ותומכיהם''.

ח"כ יואב בן צור (ש"ס) אמר "ההתיישבויות הן חלק בלתי נפרד מהלב של ישראל ואני בטוח שאנשי כוחות הביטחון יתפסו את המחבל המתועב בעזרת ה' בהקדם כשם שהצליחו במקרים עברו. איחולי החלמה מהירה לפצועים בפיגוע ושבעזרת ה' נדע בשורות טובות.

''המתיישבים שלנו, מעצם נוכחותם, מגנים על שטחים אסטרטגיים מפני הפיכתם לשטחי הפקר כמו עזה. נגן עליהם בחזרה ונגבה אותם", הבהיר חבר הכנסת.

מועצת יש"ע הגיבה לפיגוע בצומת עפרה וקראה לראש הממשלה נתניהו שלא לקצץ בתקציב הגנת היישובים באיו"ש. ''אנו מחזקים את ידי חיילי צה"ל ושולחים החלמה מהירה לפצועים. לאור התגברות האירועים, אנו קוראים לראש הממשלה ושר הביטחון לעצור את הקיצוץ המתוכנן בהגנת היישובים ולא לאפשר את צימצום מרכיבי הביטחון בישובים. דווקא עכשיו נדרש מהלך לחיזוק ההתיישבות בביטחון, בבנייה ובהסדרת יישובים", נמסר.