הפיגוע בעפרה: הידרדרות במצב התינוק שיולד

הידרדרות חלה בשעות האחרונות במצבו של התינוק שיולד אמש בעקבות הפיגוע ליד עפרה. מצבה של אמו התייצב אך שניהם בסכנת חיים.

אורלי הררי וחזקי ברוך , ב' בטבת תשע"ט

פרופ' יונתן הלוי, מנהל המרכז הרפואי שערי צדק, אמר כי הבוקר חלה הידרדרות במצבו של התינוק שנולד בניתוח קיסרי אמש לאחר שאימו נפצעה קשה בפיגוע ליד הישוב עפרה.

התינוק מאושפז בפגייה כשהוא מונשם ומצבו מוגדר קריטי. המשפחה ביקשה להתפלל לשלום תינוקם של שירה יעל ועמיחי.

מבית החולים נמסר כי, מצב האם, שירה, התייצב והיא הועברה לטיפול נמרץ. גם מצבו של בעלה טוב ויציב. אחת מהפצועות קל שוחררה במהלך הלילה והשנייה עדיין מאושפזת במצב קל.

בבית החולים הדסה עין כרם מאושפז אחד מפצועי הפיגוע שנפצע מהירי בשתי רגליו. ד"ר יורם וייל, רופא בכיר ביחידת הטראומה האורתופדית בבית החולים, עדכן הבוקר (שני) במצבו. "אתמול בשעה מאוחרת בלילה הגיע אלינו הפצוע כשהוא סובל מפצע ירי בשתי השוקיים, כאשר בשוק אחד היה שבר פתוח בדרגה גבוהה".

"הוא עבר אצלנו בחדר הטראומה ובחדר הניתוח טיפול ראשוני שכולל שטיפה וניקיון של הפצע וקיבוע זמני באמצעות מקבע חיצוני. מצבו עכשיו יציב, קל עד בינוני, הוא יעבור אצלינו בימים הקרובים ניתוח נוסף לקיבוע סופי של השבר. הוא צפוי להחלים ואנחנו מקווים שהוא יחזור במהרה לתפקוד ולמשפחתו", הוסיף ד"ר וייל.

מבדיקה ראשונית עלה כי רכב פלסטיני הגיע בכביש 60 לאזור תחנת האוטובוס בכניסה לעפרה. מחבל שישב ברכב פתח ממנו באש לעבר הישראלים שעמדו בטרמפיאדה. כוח צה"ל שהיה במקום ירה לעבר הרכב של המחבל וכנראה הצליח לפגוע ברכב. עם זאת, המחבל הצליח להימלט מהזירה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס במהלך הלילה לפיגוע הירי בעפרה ואמר: "היה הערב פיגוע טרור חמור. כולם מתפללים לשלומה של אם צעירה שנאבקת על חייה - תינוקה ניצל, אנחנו גם מאחלים החלמה מהירה לכל הפצועים. אנחנו לא נשקוט עד שנמצא את הפושעים המרצחים הללו ונמצה איתם את הדין".

ג'ייסון גרינבלט, שליחו המיוחד של טראמפ למזרח התיכון, כינה את הפיגוע "מבחיל" והוסיף "טרוריסטים תוקפים ישראלים שחוגגים את חנוכה. הנשיא עבאס, האם תגנה את המעשה הזה הפעם?"